Dan Bewley ponownie startuje w Wielkiej Brytanii

Po krótkiej przerwie Dan Bewley powrócił do jazdy na torach Premiership, w Wielkiej Brytanii. Reprezentując Belle Vue Aces, tym razem zmierzył się z zawodnikami Birmingham Brummies, gośćmi na National Speedway Stadium. Spartanin zdobył tego wieczoru 8 punktów z bonusem.

Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, w tym właśnie Dan Bewley – on i Norick Bloedorn bardzo dobrze ruszyli spod taśmy i zanotowali podwójne zwycięstwo na otwarcie meczu. Za nimi na linii mety zameldowali się Fredrik Lindgren i Wiktor Lampart. Kolejny wyścig padł łupem Brummies, jednak potem Belle Vue Aces zdobyło kolejne 5 punktów, potem padł remis, a następnie znów podwójne zwycięstwo.

Dan Bewley na torze pojawił się w biegu 6., w którym świetnie wystartował, od razu budując przewagę nad rywalami – zdublował on nawet Michaela Palma Tofta, przez co ten został wykluczony. Trzeci był Norick Bloedorn, co dało Belle Vue powiększenie przewagi.

Gdy Spartanin ustawiał się pod taśmą do wyścigu 10., jego ekipa prowadziła już trzynastoma punktami. Bieg został przerwany przez nierówny start i powtórzony; ostrzeżenie otrzymał Zach Cook z Brummies – w powtórce lepiej ruszyli właśnie goście, jednak Dan Bewley szybko zaangażował się z walkę z Piotrem Pawlickim, która trwała aż go linii mety. Ostatecznie to nasz zawodników zdobył 2 punkty.

Potem dobre występy zaliczyli goście, najpierw remisując, a następnie wygrywając 4:2, za sprawą jazdy Fredrika Lindgrena i Wiktora Lamparta. Różnica między drużynami zmalała do  8 punktów.

Po raz ostatni Spartanin na torze pojawił się w biegu 13., w parze z Brady’m Kurtzem, a rywalizując z Fredrikiem Lindgrenem i Tomem Brennanem. Cała czwórka wystartowała praktycznie równo, razem wchodząc w łuk. Tak wyglądał praktycznie też cały wyścig, w którym Dan Bewley ostatecznie był trzeci.

Belle Vue Aces pokonało Birmingham Brummies 53:37. Dan Bewley zdobył 8 punktów z bonusem.