Czas na Świdra i Lasse

Maciek Janowski dobrze zaprezentował się wczoraj w lidze angielskiej. Meczu, w którym Swindon Robins podejmowało Poole Pirates Maciek co prawda nie rozpoczął udanie – od czwartego miejsca, ale w kolejnych startach było już lepiej i ostatecznie nasz zawodnik wywalczył osiem punktów i bonus (0,3,1,2*,2). Swindon pokonało rywali 49:41. Poniżej wyścigi z udziałem Maćka.

3. Doyle, Ward, Klindt, Janowski 1:5 (7:11)

5. Janowski, Klindt, Holder, Gafurow 5:1 (17:13)

9. Klindt, Watt, Janowski, Robson 4:2 (30:24)

13. Nicholls, Janowski, Holder, Watt 5:1 (45:35)

14. Doyle, Janowski, Gathercole, Robson 3:3 (48:38)

Dzisiaj swoje mecze na Wyspach rozgrywają Piotr Świderski, reprezentujący Lakeside Hammers oraz Lasse Bjerre, reprezentujący Ipswich Witches. Drużyna Świderskiego w ramach spotkania Elite League podejmie Birmingham Brummies. Z kolei Lasse wystąpi w meczu Premier League.”Czarownice” zmierzą się na wyjeździe z Redcar  Bears.

Nie próżnowali także inni zawodnicy drużyny Betard Sparta Wrocław. Kenneth Bjerre sprawdzał sprzęt w Lesznie przed inauguracyjnym turniejem tegorocznego Grand Prix. Patryk Kociemba, Tomasz Jędrzejak, Patryk Malitowski i adept szkółki Mateusz Gradka trenowali na Stadionie Olimpijskim. Był to ostatni trening przed niedzielnym meczem, w którym Betard Sparta Wrocław podejmie o godzinie 17.00 PGE Marmę Rzeszów.