Ciężki wieczór Spartan w rundzie Speedway Grand Prix w Pradze

W Pradze odbyła się kolejna runda Speedway Grand Prix, która okazała się trudną przeprawą dla Spartan – 12. miejsce zajął Dan Bewley, za na pozycji 16. sklasyfikowany został Tai Woffinden. Zawody wygrał Martin Vaculik, drugi był Fredrik Lindgren, a podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik.

W biegu 1. Dan Bewley zdobył 1 punkt – na starcie zablokowali go jednak rywale, jednak Spartanin zdołał przesunąć się na trzecią pozycję, unikając upadającego Jana Kvecha. Na mecie przed naszym zawodnikiem zameldowali się Leon Madsen i Szymon Woźniak.

Tai Woffinden zawody w Pradze zaczął od czwartej pozycji; na starcie został on przyblokowany przez walczących w łuku Bartosza Zmarzlik i Kaia Huckenbecka; po zewnętrznej rozpędził się Martin Vaculik, który odważnie walczył o 3 punkty z polskim aktualnym mistrzem świata, który był najlepszy w tym starciu.

Dwójka Spartan zmierzyła się ze sobą i dwójką innych rywali w biegu 7. Dobrze z zewnętrznego pola ruszył Dan Bewley, który wyjechał od razu na drugą pozycję – próbował minąć też Roberta Lamberta, jednak ten po starcie z wewnętrznej, wyjechał na środek toru i nie dał się minąć. Tai Woffinden nie punktował w tym wyścigu, jak i w swoim kolejnym, gdzie najlepiej ze startu wyszli jego rywale.

W biegu 1.  czwarty był Dan Bewley, który wystartował z trzeciego pola, sprawiającego problemy też innym zawodnikom. 3 punkty powędrowały na konto Bartosza Zmarzlika, 2 na Fredrika Lindgrena, a 1 „oczko” zgarnął Andrzej Lebiediew. Nasz zawodnik potem na tor wyjechał w wyścigu 15., w którym zdobył 1 punkt po minięciu Huckenbecka na dystansie i walce z Vaclavem Milikiem, który jechał na miejscu drugim.

1 punkt w swoim kolejnym występie zgarnął Tai Woffinden – potem jednak ponownie przeciął linię mety jako czwarty. Zawody zakończył on ostatecznie na 16. miejscu, nie awansując do półfinału.

Dan Bewley fazę zasadniczą praskiego turnieju zakończył zdobyciem 1 „oczka” biegu 19. po mocnej walce z rywalami, którymi byli, chociażby Max Fricke i Martin Vaculik. Spartanin zawody zakończył na miejscu 12., nie zapewniając sobie awansu do półfinału.

W Pradze wygrał Martin Vaculik, drugi był Fredrik Lindgren, a trzeci – Bartosz Zmarzlik; dodatkowo czwarty w biegu finałowym był Dominik Kubera.