Ciężki wieczór Spartan w Gorzowie

W kolejnej rundzie Speedway Grand Prix, tym razem odbywającej się w Gorzowie Wielkopolskim, wystartowało trzech Spartan: Dan Bewley, który zawody zakończył na 10. miejscu, Maciej Janowski, który został sklasyfikowany na 16. pozycji, a także Tai Woffinden, który zawody rozpoczął od zdobycia 3 punktów, jednak po upadku nie mógł kontynuować jazdy w zawodach. Tę rundę SGP wygrał Fredrik Lindgren.

Dan Bewley na torze po raz pierwszy pojawił się w 2. biegu, który zakończył na trzeciej pozycji; spod taśmy ruszył on dosyć dobrze, jednak na przeciwległej prostej przed nim znaleźli się Jan Kvech (ostatecznie zdobył 3 punkty), a także Leon Madsen (2. na mecie), startujący z pól środkowych. Żadnego „oczka” nie zdobył Jack Holder.

Tai Woffinden świetnie wykorzystał szeroką w wyścigu numer 4, wyjeżdżając na prowadzenie już na wyjściu z pierwszego łuku, a ostatecznie także przecinając linię mety jako pierwszy. W tym biegu nie punktował Maciej Janowski, który w turnieju w Gorzowie wystąpił zastępując kontuzjowanego Andrzeja Lebiediewa – o punkty walczył on cały czas z Oskarem Fajferem, jadącym z dziką kartą.

Od razu po równaniu na starcie ustawili się Dan Bewley, startujący z trzeciego pola oraz Maciej Janowski, ruszający przy krawężniku. Pierwszy ze Spartan po pierwszym łuku zjechał na środek toru, przejechał między rywalami i przedarł się na czoło, po przycięciu do krawężnika w celu przyblokowania Szymona Woźniaka. Kapitan naszego zespołu za to na mecie zameldował się jako trzeci, przed Robertem Lambertem.

Na początku biegu 8. bardzo dobre tempo pokazał Tai Woffinden, jednak podczas walki z Kaeim Huckenbeckiem doszło do zderzenia żużlowców, a nasz zawodnik przewrócił się – został zabrany do szpitala na dalsze badania. W powtórce 3 punkty zdobył Bartosz Zmarzlik.

Dan Bewley w swoim kolejnym występie nie punktował; na przeciwległej prostej padł ofiarą perturbacji Bartosza Zmarzlika, jak i Maxa Fricke’a, którzy napotkali problemy po zewnętrznej. Maciej Janowski w biegu 12. wykorzystał za to ostrą szarżę Kaia Huckenbecka, przesuwając się na drugie miejsce, skracając też dystans do Martina Vaculika poprzez poruszanie się po szerokiej i zjazdy do środka toru; ostatecznie kapitan naszego zespół do swojego dorobku dodał jednak 2 punkty.

Na starcie wyścigu 14. Maciej Janowski wjechał niestety w taśmę, przez co został wykluczony – w jego miejsce na torze pojawił się drugi rezerwowy, Oskar Paluch. Kilka minut później bardzo dobrze pojechał jednak Dan Bewley, który na przeciwległej prostej przedarł się środkiem toru pomiędzy rywalami, awansując na miejsce drugie i ruszając w pogoń za Lindgrenem, choć ostatecznie to Szwed wygrał.

W ostatniej serii kapitan naszego zespołu linię mety przeciął na czwartej pozycji, kończąc swój udział w zawodach na fazie zasadniczej – sklasyfikowany został na miejscu 16. Dan Bewley w biegu 20. był trzeci, przez co także nie znalazł się w stawce półfinałowej; tą rundę Speedway Grand Prix zakończył na miejscu 10.

W Gorzowie Wielkopolskim wygrał Fredrik Lindgren, drugi był Bartosz Zmarzlik, a trzeci – Mikkel Michelsen.