Ciężki wieczór Spartan podczas inauguracji cyklu Speedway Grand Prix

W miejscowości Donji Kraljevec, w Chorwacji, oficjalnie rozpoczął się cykl Speedway Grand Prix, w którym ściga się dwóch żużlowców Betard Sparty WrocławDan Bewley oraz Tai Woffinden. Kolejno zajęli oni 14. oraz 16. miejsce. Zawody wygrał Jack Holder.

W biegu otwierającym zawody w Chorwacji wystąpił pierwszy ze Spartan biorący udział w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix – Dan Bewley. Nasz zawodnik startował z czwartego pola, z którym wielu zawodników miało problemu, i przez trzy okrążenia jechał na ostatniej pozycji – na ostatnim łuku jednak odważnie wyjechał przez Mikkela Michelsena, ostatecznie zdobywając 1 punkt.

W wyścigu 3. na starcie stanął Tai Woffinden, który na przeciwległej prostej zdołał przedrzeć się na drugie miejsce. Potem jednak zawodnik Betard Sparty Wrocław pojechał szerzej, przez co spadł na czwartą pozycję i w tym biegu niestety nie punktował.

W kolejnym swoim występnie Tai Woffinden został podcięty przez Jasona Doyle’a, który upadł po tym, jak został wręcz wystrzelony ze swojego motocykla. Australijczyka wykluczono z powtórki, w której przewrócił się za to Andrzej Lebiediew. W trzecim podejściu do rozegrania biegu ze startu najlepiej wyskoczył właśnie Spartanin i spokojnie zdobył 3 punkty.

Na koniec biegu 8., tuż przed samą metą upadł niestety drugi zawodnik Betard Sparty Wrocław, Dan Bewley. Spartanin wstał potem o własnych siłach i kontynuował jazdę w zawodach. Najszybszy w tym wyścigu był Leon Madsen – w PGE Ekstralidze reprezentuje on Krono-Plast Włókniarza Częstochowę, z którym na wyjeździe Betard Sparta Wrocław zmierzy się 30 kwietnia.

W kolejnych swoim występnie Tai Woffinden, ponownie startujący z pola maksymalnie po zewnętrznej, był czwarty, za to Dan Bewley na metę dojechał jako trzeci – za Martinem Vaculikiem i Fredrikiem Lindgrenem.

W biegu 14. Tai Woffinden ponownie startował z czwartego pola, które w tamtym momencie zawodów dalej nie pomagało zawodnikom w osiąganiu dobrych rezultatów – nasz zawodnik w tym wyścigu nie punktował.

W biegu 16. na torze pojawił się Dan Bewley, który przez całe cztery okrążenia walczył o jak najlepszy wynik – Spartanin ostatecznie był trzeci.

Dwójka naszych zawodników w ostatniej serii części zasadniczej pojechała w wyścigu 20. – Tai Woffinden w połowie biegu zjechał z toru i nie kontynuował ścigania, Daniel Bewley za to zdobył 2 punkty.

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław nie zdołali awansować do półfinału turnieju w Gorican – Dan Bewley zawody zakończył na miejscu czternastym (5 punktów), a Tai Woffinden na pozycji szesnastej (3 punkty).

Rundę Speedway Grand Prix w Chorwacji wygrał Jack Holder, drugi był Jason Doyle, a trzeci Fredrik Lindgren.