Byliśmy w Długołęce

Wczoraj w Długołęce zorganizowano VI Piknik Lekkoatletyczny i Bieg dookoła Długołęki. Częścią imprezy promującej rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, odbywającej się na terenie Zespołu Szkół w Długołęce była drużyna Betard Sparta Wrocław.

Podczas Pikniku na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Były biegi w różnych kategoriach wiekowych, konkursy (m.in. hula hop i skakanka). Punktem kulminacyjnym był bieg (już dla dorosłych) dookoła Długołęki o Puchar Wójta Długołęki. Dystans 5 km.

Zwycięzców wszystkich konkursów dekorowała Pani Iwona Agnieszka Łebek, Wójt Gminy Długołęka.

W oddalonej niecałe 15 km od Wrocławia – Długołęce nie mogło zabraknąć drużyny Betard Sparta Wrocław. Tym bardziej, że cel imprezy był jak najbardziej ważny. Promocja sportu wśród dzieci i młodzieży to chyba najlepsza rzecz. Menedżer ds. sportowych Piotr Baron oraz juniorzy Patryki: Kociemba i Malitowski nie tylko zachęcali do uprawiania sportu, ale też długo odpowiadali kibicom na przeróżne pytania, rozdawali autografy, pamiątki oraz pozowali do wspólnych zdjęć.

Tradycyjnie podczas takich spotkań największą furorę robił motocykl. Wszyscy uczestnicy Pikniku, bez względu na wiek, chętnie fotografowali się na tle motocyla, a ci bardziej odważniejsi dosiadali żużlowego rumaka. Od samego rana wiele osób dopytywało, czy „odpalimy” motocykl, aby moli posłuchać jego warkotu. Spełniliśmy tę prośbę i na pożegnanie z Piknikiem Patryk Kociemba i Patryk Malitowski zrobili kilkuminutowy hałas.

Tutaj można obejrzeć obszerną galerię zdjęć z Pikniku.