BETARD zaprasza na FIM Speedway Grand Prix do Wrocławia!

BETARD zaprasza na FIM Speedway Grand Prix do Wrocławia!

2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski – to oficjalna nazwa piątej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu w 2019 roku. Firma Betard – od lat związana z wrocławskim żużlem i miejscowym klubem WTS Sparta – została sponsorem tytularnym tych prestiżowych zawodów, które powracają na legendarny Stadion Olimpijski po 12 latach.

– Dla fanów żużla zawody z cyklu FIM Speedway Grand Prix to szczególne wydarzenie. Ogromnie cieszymy się, że przyszłoroczne mistrzostwa odbędą się właśnie u nas, we Wrocławiu. To niecodzienna okazja do spotkania wielbicieli żużla z całego świata – mówi Artur Dziechciński, prezes firmy Betard. – Nasza firma od 18 lat wspiera wrocławski żużel. Można więc powiedzieć, że jako partner klubu osiągnęliśmy już pewną dojrzałość. Od blisko 10 lat Betard jest sponsorem tytularnym wrocławskiej Sparty. Ważne wydarzenia i emocje związane z aktywnością zawodników i ich środowiskiem towarzyszą nam na co dzień. Czujemy się mocno związani z dyscypliną i naszą żużlową areną, która jest również naszą dumą. Betard, jako producent prefabrykatów z betonu, czynnie wspierał proces modernizacji naszego stadionu. Tym bardziej cieszymy się, że 3 sierpnia 2019 roku będziemy gospodarzami FIM Speedway Grand Prix, jako sponsor tytularny. Nasze emocje buduje fakt, że w akcji zobaczymy znakomitych spartan, Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Wrocławscy kibice i Stadion Olimpijski zasługują na tak wielkie sportowe wydarzenia – dodaje Artur Dziechciński.

Przedłużenie naszej współpracy z firmą Betard na sezon 2019, po tym jak została sponsorem tytularnym  ubiegłorocznego turnieju Betard FIM Speedway Grand Prix Skandynawii w Malilli, to fantastyczna wiadomość. Nie możemy się doczekać powitania tego wieloletniego partnera klubu WTS Sparta jako sponsora tytularnego 2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski. Osobiście, nie mogę się również doczekać powrotu Mistrzostw Świata na ten absolutnie wyjątkowy obiekt, podczas piątej rundy tegorocznego cyklu, a także ogromnego wsparcia polskich i zagranicznych fanów speedwaya w jego trakcie trwania. – mówi Torben Olsen, dyrektor zarządzający BSI.

Ostatnie zawody z cyklu FIM Speedway Grand Prix odbyły się we Wrocławiu w 2007 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, a sam obiekt – Stadion Olimpijski – jest obecnie piękną, funkcjonalną i nowoczesną areną sportową gwarantującą organizację nadzwyczajnych widowisk, co potwierdziły dwa ostatnie lata.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów żużla. Stadion Olimpijski będzie niezwykłą areną zmagań znakomitych zawodników. Podejmując decyzję o jego remoncie wierzyliśmy, że na przebudowany obiekt wrócą wielkie, żużlowe imprezy. Dla każdego kibica sierpniowe zawody BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski to pozycja obowiązkowa – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– W gronie tak silnych i sprawdzonych Partnerów realizacja każdego przedsięwzięcia jest o wiele łatwiejsza. Cieszę się, że kilka miesięcy temu otrzymaliśmy mocne wsparcie od władz miasta Wrocławia i dzięki temu cykl FIM Speedway Grand Prix wrócił na Stadion Olimpijski. Dziś firma Betard została sponsorem tytularnym wydarzenia. To dowód, że mamy podobne cele, a realizując je wspólnie promujemy żużel w naszym mieście pokazując go w najlepszym wydaniu całemu żużlowemu światu. Wieloletnią współpracę z firmą Betard mogę określić słowami: to prawdziwy Mecenas wrocławskiego żużla – podkreśla Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty Wrocław.

Stadion Olimpijski ugruntował swój status jednego z najbardziej kultowych obiektów żużlowych na świecie. Kolejny rozdział historii światowego i wrocławskiego żużla zostanie napisany 3 sierpnia 2019 roku.

Otwarta sprzedaż biletów na 2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski rozpocznie się 19 grudnia 2018 roku, o godzinie 14:00. Bilety dostępne będą na https://bilety.wts.pl oraz w punktach stacjonarnych: STS, Kolporter i Empik w całym kraju.

Wcześniej, możliwość zakupu online otrzymają posiadacze Karnetów na mecze Betard Sparty Wrocław w sezonie 2019 PGE Ekstraligi. Zamknięta przedsprzedaż dla karnetowiczów rozpocznie się w poniedziałek, 17 grudnia o godzinie 14:00.

grand prix we wroclawiu