Betard WTS Wrocław – Unibax Toruń: Sprowadzić “Anioły” na ziemię (zapowiedź)

Rachunek jest bardzo prosty i nieskomplikowany – zwycięzca zajmuje trzecie miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Jednak w lepszej sytuacji znajdują się wrocławianie, bowiem w przypadku porażki mogą oni spaść na co najwyżej czwarte miejsce, a nie – tak jak Unibax – na piąte. Ekipa z piątego miejsca trafi najpewniej na Caelum Stal Gorzów Wlkp. i właściwie już po pierwszej rundzie play-off zakończy sezon.

Spotkanie to będzie z pewnością obfitowało w ciekawe akcje i walkę do ostatnich metrów. Naprzeciw siebie staną przecież australijsko-duńskie pary liderów. Ryan Sullivan i Hans Andersen po stronie toruńskiej oraz Jason Crump i Kenneth Bjerre po wrocławskiej stronie.

Wrocławianie mogą być nieco osłabieni na pozycji juniora. Co prawda bynajmniej nie mają oni ubytków w składzie, ale w niedzielę rano Maciej Janowski weźmie udział w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Udział w dwóch imprezach jednego dnia bez wątpienia będzie miał wpływ na młodego zawodnika, jednak fani z Wrocławia liczą, że będzie to jak najbardziej pozytywny wpływ.

Betard WTS Wrocław – Unibax Toruń – 8 sierpnia, godz. 20:00

Betard WTS:
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. Piotr Świderski
12. Leon Madsen
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

Unibax:
1. Chris Holder
2. Wiesław Jaguś
3. Adrian Miedziński
4. Hans Andersen
5. Ryan Sullivan
6. Emil Pulczyński

Początek spotkania: godzina 20:00
Sędzia: Jerzy Najwer (Gliwice)