Bartłomiej Kowalski trzeci w 1. Finale IMP w Łodzi

Bartłomiej Kowalski trzeci w 1. Finale IMP w Łodzi

Bartłomiej Kowalski stanął na najniższym stopniu podium w 1. Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozgrywanym w Łodzi. Dodatkowo w finale pojechał też nasz kapitan Maciej Janowski, który ostatecznie był czwarty. Wygrał Patryk Dudek, drugi był Bartosz Zmarzlik.

W biegu 1. pod taśmą ustawił się Bartłomiej Kowalski, który dobrze wystartował, jednak po chwili założył się na niego ruszający z czwartego pola Szymon Woźniak. Spartanin do końca musiał uważać na Janusza Kołodzieja, jednak ostatecznie zdobył 2 punkty.

Maciej Janowski na torze pojawił się na koniec serii startów. Na pierwszym łuku przyblokowany został przez Patryka Dudka i Przemysława Pawlickiego, przez co znalazł się na trzecim miejscu; kapitan naszego zespołu natychmiast ruszył jednak w pogoń (w którą włączył się też Krzysztof Buczkowski) za rywalem – zakończyła się ona sukcesem na czwartym okrążeniu, na którym Spartanin dojechał do krawężnika i wysuwając się przed Przemysława Pawlickiego, a ostatecznie zapewniając sobie drugą pozycję na „kresce”.

W biegu 6. nasi zawodnicy zmierzyli się ze sobą bezpośrednio. Na przeciwległej prostej na pierwszą pozycję wyszedł Maciej Janowski, choć najlepiej wystartował Bartek Kowalski – został jednak przyblokowany, musiał przymknąć manetkę gazu, przez co spadł na ostatnią pozycję. Ostatecznie nasz kapitan do swojego dorobku dołożył 3 punkty, za to Bartłomiej Kowalski na mecie zameldował się na trzeciej pozycji, pokonując Jarosława Hampela.

Na półmetku kolejnej serii startów pod taśmą ustawił się Bartek Kowalski – po starcie z zewnętrznego pola został przyblokowany przez Piotra Pawlickiego, trafił też na szprycę spod jego koła i spadł na czwartą pozycję. Pierwszy na mecie był Przemysław Pawlicki, który na dystansie minął wszystkich zawodników, a więc także swojego brata, Piotra, oraz Bartosza Zmarzlika. Już kilka chwil później na starcie ustawił się Maciej Janowski, który ostatecznie był trzeci po pogoni za Dominikiem Kuberą.

Maciej Janowski w swoim czwartym wyścigu rywalizował z Bartoszem Zmarzlikiem, Januszem Kołodziejem i Pawłem Przedpełskim – Spartanin rywalizował o drugą pozycję z ostatnim ze wspomnianych i czwartym okrążeniu wyprzedził on rywala po zewnętrznej i przycięciu do krawężnika, zdobywając końcowo 2 punkty. W kolejnym biegu pojechał Bartłomiej Kowalski, który wystartował zdecydowanie najlepiej ze stawki i znalazł się na prowadzeniu; szybko zbudował też dużą przewagę nad Kacprem Woryną, Patrykiem Dudkiem i Tomaszem Gapińskim.

W biegu 18. dobrze ruszył Bartłomiej Kowalski, który szybko wyszedł na prowadzenie, zbudował przewagę i zgarnął 3 punkty – za nim na metę wjechali Paweł Przedpełski, Dominik Kubera oraz Krzysztof Buczkowski.

Maciej Janowski w wyścigu 20., w którym najpierw nierówno poszła taśma – w kolejnej odsłonie kapitan naszego zespołu na przeciwległej prostej wyjechał na drugą pozycję i ruszył za Piotrem Pawlickim, który jechał na prowadzeniu.

Obaj nasi zawodnicy znaleźli się w stawce barażu – Maciej Janowski wybrał kask czerwony, pole pierwsze; Bartłomiejowi Kowalskiemu za to przypadł start z pola czwartego. Spartanie świetnie ruszyli spod taśmy, praktycznie równo wjeżdżając w pierwszy łuk. Bartłomiej Kowalski zjechał z zewnętrznej do krawężnika, co dało mu trzy punkty; Maciej Janowski za to jadąc środkiem toru zapewnił sobie drugą pozycję – oboje awansowali więc do finału, do którego już wcześniej zakwalifikowali się Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik.

W finale wieczoru Bartłomiej Kowalski był trzeci po pogoni za Bartoszem Zmarzlikiem, za to Maciej Janowski przeciął linię mety na czwartej pozycji. W Łodzi wygrał Patryk Dudek.

Wyniki:
1. Patryk Dudek – 12 (3,2,3,1,3) + 3 pkt. w finale
2. Bartosz Zmarzlik – 13 (3,3,2,3,2) + 2 pkt. w finale
3. Bartłomiej Kowalski – 9 (2,1,0,3,3) + 3 pkt. w barażu + 1 pkt. w finale
4. Maciej Janowski – 10 (2,3,1,2,2) + 2 pkt. w barażu + 0 pkt. w finale
5. Przemysław Pawlicki – 10 (1,2,3,2,2) + 1 pkt. w barażu
6. Dominik Kubera – 9 (0,3,2,3,1) + 0 pkt. w barażu
7. Piotr Pawlicki – (2,0,1,3,3)
8. Szymon Woźniak – 9 (3,2,2,1,1)
9. Janusz Kołodziej – 8 (1,1,3,0,3)
10. Kacper Woryna – 8 (2,3,1,2,0)
11. Jarosław Hampel – 6 (3,0,2,0,1)
12. Bartosz Smektała – 6 (1,2,1,2,0)
13. Tomasz Gapiński – 5 (0,1,3,0,1)
14. Paweł Przedpełski – 5 (1,1,0,1,2)
15. Robert Chmiel – 1 (0,0,0,1,0)
16. Krzysztof Buczkowski – 0 (0,0,0,w,0)

Bieg po biegu:
1. Woźniak, Kowalski, Kołodziej, Chmiel
2. Hampel, Pi.Pawlicki, Przedpełski, Gapiński
3. Zmarzlik, Woryna, Smektała, Kubera
4. Dudek, Janowski, Pr.Pawlicki, Buczkowski
5. Kubera, Dudek, Kołodziej, Pi.Pawlicki
6. Janowski, Smektała, Kowalski, Hampel
7. Woryna, Pr.Pawlicki, Przedpełski, Chmiel
8. Zmarzlik, Woźniak, Gapiński, Buczkowski
9. Kołodziej, Hampel, Woryna, Buczkowski
10. Pr.Pawlicki, Zmarzlik, Pi.Pawlicki, Kowalski
11. Gapiński, Kubera, Janowski, Chmiel
12. Dudek, Woźniak, Smektała, Przedpełski
13. Zmarzlik, Janowski, Przedpełski, Kołodziej
14. Kowalski, Woryna, Dudek, Gapiński
15. Pi.Pawlicki, Smektała, Chmiel, Buczkowski (w)
16. Kubera, Pr.Pawlicki, Woźniak, Hampel
17. Kołodziej, Pr.Pawlicki, Gapiński, Smektała
18. Kowalski, Przedpełski, Kubera, Buczkowski
19. Dudek, Zmarzlik, Hampel, Chmiel
20. Pi.Pawlicki, Janowski, Woźniak, Woryna
21. Kowalski, Janowski, Pr.Pawlicki, Kubera
22. Dudek, Zmarzlik, Kowalski, Janowski