Baron żużla – Baron Sparty, Wrocław jedzie nie na żarty!

Bardzo ważne spotkanie czeka w niedzielę drużyny z Wrocławia i Częstochowy. Betard Spartę i Dospel CKM Włókniarz dzieli w tabeli zaledwie 1 punkt, dlatego jutrzejsza potyczka może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o utrzymanie w ENEA Ekstralidze.

“Spartanie” przystąpią do meczu w takim samym składzie, który pokonał ostatnio zielonogórski Falubaz. Piotr Baron zdecydował się jedynie na zmianę kolejności par. Duet Tomasz JędrzejakJesper B. Monberg przesunięty został pod numery 11-12, dzięki czemu para Sebastian Ułamek Tai Woffinden będzie miała okazję zaprezentować się już w drugim biegu.

W barwach częstochowskich “lwów” pojawi się Chris Harris. Zastąpi on innego jeźdźca z cyklu Grand Prix, Kennetha Bjerre. Duńczyk został wiosną wypożyczony z wrocławskiego klubu, który zabronił w umowie zawodnikowi występu na Stadionie Olimpijskim.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek liderów obu ekip, Fredrika Lindgrena i Grigorija Łaguty. Obaj dzień wcześniej wystartują w finale Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie się w szwedzkiej Malilli. Jednak nawet kapitalna dyspozycja jednego z nich może nie wystarczyć do końcowego triumfu całej drużyny. Istotne będzie wsparcie innych zawodników i na papierze lepiej w tym aspekcie wypada drużyna z Dolnego Śląska. Świetne trio prowadzące pary do spółki z będącym w coraz lepszej formie, Taiem Woffindenem może rozstrzygnąć losy spotkania.

Pod Jasną Górą lepszy okazał się Włókniarz, który pokonał “Spartan” 52:26. Wydaje się więc, że punkt bonusowy powędruje na konto częstochowian. Lecz przy gorącym dopingu miejscowej publiczności wszystko będzie możliwe! Odpowiedzi poznamy w niedzielny wieczór, bądźcie z nami!

Awizowane składy:

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa:
1. Daniel Nermark
2. Grzegorz Zengota
3. Mirosław Jabłoński
4. Chris Harris
5. Grigorij Łaguta
6. Artur Czaja
Betard Sparta Wrocław:
9. Sebastian Ułamek
10. Tai Woffinden
11. Tomasz Jędrzejak
12. Jesper B. Monberg
13. Fredrik Lindgren
14. Patryk Dolny

Początek spotkania: 17:00
Sędzia: Piotr Lis

 

RAFAŁ GURGUREWICZ