Atlas Wrocław rozpoczyna sezon w Bydgoszczy!

To pytanie zadaje sobie zapewne wielu kibiców. Na bydgoskim torze miał okazję ostatnio jeździć Tomasz Jędrzejak, lecz tych zawodów do udanych zaliczyć nie może. Jednak po tych zawodach warunki do treningów uległy znacznej poprawie, dzięki czemu „Ogór” jak i pozostali zawodnicy mogli się bardziej „rozjeździć”. Na sparingu w Zielonej Górze Tomasz był najlepiej punktującym zawodnikiem, co znakomicie rokuje na niedzielny mecz. O formę Jasona Crumpa nie można się martwić. Australijczyk to pewne punkty, bez względu na to czy na własnym czy obcym torze przyjdzie mu jeździć. W tym sezonie drugim zawodnikiem, na którego dobrą postawę wszyscy liczą to Scott Nicholls. Razem z Anglikiem do Wrocławia przeniósł się Davey Watt. Australijczyk wraz z Danielem Jeleniewskim mają stanowić mocną drugą linię, której w zeszłym roku wrocławianom brakowało. Maciej Janowski mimo młodego wieku, pokazał w ubiegłym roku, że potrafi walczyć z najlepszymi, a jego postawa wzbudzała podziw wszystkich kibiców. W niedzielę też zapewne pokaże na co go stać.

Bydgoszczanie natomiast powracają do Speedway Ekstraligi po sezonie spędzonym w I Lidze. Będą chcieli pokazać swoim kibicom, że spadek był tylko wielkim nieporozumieniem. W osiągnięciu celu zapewne pomóc będzie chciał Andreas Jonsson, który pomógł również w wywalczeniu awansu do SE. Wtórować mu będzie na pewno Tomasz Chrzanowski, który przeniósł się do Bydgoszczy z gdańskiego Wybrzeża. Bydgoszczanie będą także liczyć na dobrą postawę Szwedów: Antonio Lindbacka i Jonasa Davidssona. W ekipie mają również najlepszego juniora świata – Emila Sayfutdinova, który bryluje na torach.

Szykuje się ciekawe spotkanie, pełne pojedynków między zawodnikami światowej klasy. Niektórzy kibice na pewno pamiętają mecz na wrocławskim Stadionie Olimpijskim z 1994 roku właśnie z bydgoską Polonią. Wówczas w ostatnim wyścigu bracia Gollobowie zapewnili zwycięstwo Polonii. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem to Atlas Wrocław sprawi taką niespodziankę.

 

 

Awizowane składy:

Atlas Wrocław:

1. Davey Watt
2. Daniel Jeleniewski
3. Tomasz Jędrzejak
4. Scott Nicholls
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski
7. Ben Barker

Polonia Bydgoszcz:

9. Andreas Jonsson
10. Jonas Davidsson
11. Antonio Lindbeck
12. Krzysztof Buczkowski
13. Tomasz Chrzanowski
14. Emil Sayfutdinov

 Relację live z tego spotkania rozpoczniemy o godzinie 16:00. Link do śledzenia przebiegu zawodów znajduje się w menu serwisu.