WTS Sparta Wrocław ze złotym medalem DMPJ

Młodzi w Spartanie zdobyli złoto w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanym w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi zawodnicy zdobyli tego wieczoru łącznie 42 punkty, o siedem więcej niż srebrni medaliści z Lublina. Brąz zdobył zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Świetnie ze startu w swoim pierwszym biegu ruszył Jakub Krawczyk – od razu znalazł się na prowadzeniu, szybko wybudował przewagę i pewnie zdobył 3 punkty. Spartanin równie dobrze zaprezentował się w kolejnym swoim wyścigu, rozpędzając się po zewnętrznej i za pierwszym łukiem przedzierając się na prowadzenie, ponownie wygrywając. Nasz zawodnik w biegu 11. także jechał po 3 punkty, jednak rywalizacja przerwana została po upadku Tobiasza Potasznika; w powtórce jednak znów świetnie ruszył spod taśmy i wygrał. W kolejnej serii startów Spartanin także nie miał sobie równych – wygrał on z dużą przewagą. Jakub Krawczyk 20. Bieg zakończył na trzeciej pozycji po tym, jak po kontakcie musiał ratować się on przed upadkiem.

Bardzo dobry moment startowy na początek zawodów zanotował też Nikodem Mikołajczyk; bieg został niestety wtedy przerwany przez upadek Pawła Sitka po kontakcie z Dawidem Grzeszczykiem. W powtórce to zawodnik gospodarzy w łuku wyszedł na prowadzenie, jednak Spartanin pozostał blisko niego – ostatecznie jednak zdobył 2 punkty. W kolejnym swoim biegu nasz zawodnik linię mety przeciął jako trzeci, dodając jedno „oczko” do dorobku zespołu. Nikodem Mikołajczyk w wyścigu 12. stoczył bój z Franciszkiem Majewskim, ostatecznie zgarniając 2 punkty. Spartanin na torze ponownie pojawił się w wyścigu 15., w którym był trzeci. W biegu nominowanym nasz zawodnik świetnie wystartował i zdobył 3 punkty – to on przypieczętował nasze złoto w DMPJ.

Kacper Andrzejewski w swoim wyścigu przez cały czas toczył zacięty bój z Bartoszem Bańborem o 2 punkty, wymieniając się z nim pozycjami; ostatecznie nasz zawodnik na mecie zameldował się jako trzeci. Bieg 8. potoczył się dla Spartanina bardzo dobrze – choć spod taśmy wystrzelił Nowak, to nasz zawodnik przedarł się na czoło na przeciwległej prostej, przy samej bandzie, zdobywając 3 punkty. Tuż po drugim równaniu Kacper Andrzejewski zdobył 2 punkty, na metę wpadając tuż za Wiktorem Przyjemskim. Następnie nasz zawodnik był trzeci, po walce z Olivierem Buszkiewiczem. W biegu 18. Spartanin zaliczył niestety upadek.

Marcel Kowolik w biegu 4. walczył o pozycję z Olivierem Buszkiewiczem, ostatecznie przedzierając się na drugą pozycję i zdobywając dla naszego zespołu kolejne 2 punkty. Następnie Spartanin z trzeciego pola wyjechał na prowadzenie już na pierwszym łuku, zostawiając swoich rywali daleko w tyle. W biegu 10. Marcel Kowolik przedarł się na czoło i zbudował naprawdę ogromną przewagę nad Bartoszem Bańborem – niestety wyścig został przerwany przez upadek żużlowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Powtórka na szczęście potoczyła się dla naszego zawodnika tak samo dobrze i zdobył on 3 punkty. W biegu 14. niesamowity manewr wykonał Marcel Kowolik – przejechał on pomiędzy dwoma rywalami, przedzierając się na czoło stawki; niestety na drugim łuku przewrócił się Franciszek Majewski, przez co wyścig został przerwany. W kolejnej odsłonie Spartanin ponownie wystrzelił ze startu i pewnie wygrał ten bieg. Turniej w Ostrowie Wielkopolskim Marcel Kowolik zakończył drugą pozycją w biegu 19.

Nasza drużyna w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła 42 punkty, zdobywając złoto DMPJ.