Młodzi Spartanie z awansem do półfinałów DMPJ

WTS Sparta Wrocław w kolejnych zawodach rozgrywanych, tym razem w Poznaniu, w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów pokonała lokalnych żużlowców, a także tych z Krosna oraz Łodzi po zdobyciu 37 punktów. – dało nam to awans do półfinałów rozgrywek. Najwięcej punktów wśród Spartan zgromadził Filip Seniuk (14).

Jako pierwszy z naszego zespołu w Poznaniu zaprezentował się Nikodem Mikołajczyk, który zaliczył ciężki początek – w biegu 1. był czwarty. O wiele lepiej poradził sobie jednak w kolejnych występach; wyścig numer sześć zakończył już z dwoma punktami na koncie, ulegając tylko Szymonowi Bańdurowi z Orlen Cellfast Wilków Krosno. Dalej nasz młody zawodnik odnosił już tylko zwycięstwa – najpierw w biegu 11. pokonując Lecha Chlebowskiego i Tomasza Szeląga (Jakub Woźnik zaliczył defekt); następnie Nikodem Mikołajczyk pokonał Mateusza Bartkowiaka, Kacpra Teskę i Miłosza Dudę, a na koniec zawodów Seweryna Orgackiego oraz Piotra Świercza (wykluczony został Kamil Witkowski).

Filip Seniuk, obok Szymona Bańdura z Krosna, był najlepiej punktującym zawodnikiem zawodów w Poznaniu, zdobywając 14 punktów. Rywalizację zaczął od zwycięstwa w biegu 2., w którym walczył, chociażby z Mateuszem Bartkowiakiem. Młody Spartanin wygrał też kolejne swoje biegi pokazując, jak świetne tempo miał tego dnia w Poznaniu. W wyścigu 20., wieńczącym rywalizację, był drugi; linię mety przeciął za Szymonem Bańdurem.

Nasz zespół tego dnia reprezentował też Kacper Andrzejewski, który końcowo zawody zakończył z 10 punktami w swoim dorobku. Młody Spartanin zaczął od zdobycia 2 punktów w biegu 4., na mecie meldując się przed Kacprem Teską i Tomaszem Szelągiem. W swoich kolejnych wyścigach, numer siedem i dziesięć, Kacper Andrzejewski także był drugi – przed nim znaleźli się Szymon Bańdur i Mateusz Bartkowiak. Następnie na konto naszego młodego zawodnika wpadła „1”, jednak na zakończenie rywalizacji wygrał on, pokonując Kacpra Teskę oraz Jakuba Kicińskiego (Miłosz Duda zaliczył defekt).

W Poznaniu zaprezentował się także młody Filip Kumaszka, który pomimo problemów tego dnia, takich jak upadek czy defekt, zdobył 2 punkty, przyczyniając się do zdobycia przez nas zespół 37 „oczek” i wygrania zawodów w Poznaniu.