180 dni do najważniejszej żużlowej imprezy 2023 roku!

180 dni do najważniejszej żużlowej imprezy 2023 roku!

Dokładnie 180 dni pozostało do inauguracji Żużlowego Mundialu – pierwszych od sześciu lat finałów Drużynowego Pucharu Świata. W lipcu we Wrocławiu, w ciągu tygodnia pełnego żużlowych wrażeń, dziewięć najlepszych reprezentacji świata zmierzy się w walce o tytuł mistrza globu.

Po raz pierwszy w historii finały drużynowego pucharu świata zostaną rozegrane w formule znanej choćby z piłkarskich mundiali. Przez tydzień Wrocław będzie domem dla najlepszych żużlowców świata, którzy w stolicy Dolnego Śląska będą chcieli sięgnąć po najważniejsze trofeum drużynowego żużla – Puchar Świata. Rywalizacja rozpocznie się we wtorek 25 sierpnia pierwszym turniejem półfinałowym. Dzień później na Olimpijskim rozegrany zostanie drugi z półfinałów. W piątkowy wieczór odbędzie się uwielbiany przez kibiców turniej barażowy, w którym cztery reprezentacje powalczą o ostatnią szansę na awans do sobotniego finału. Trofeum im. Ove Fundina wywalczy zwycięzca turnieju finałowego, który 29 lipca zakończy wrocławski „mundial”.

Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Rafała Dobruckiego ma nadzieję na „obronę” tytułu, który Polacy wywalczyli przed sześcioma laty w Lesznie. W międzyczasie turnieje o Drużynowy Puchar Świata nie były rozgrywane, a zastąpił je format FIM Speedway of Nations, w którym rywalizowano parami. W nowej formule Reprezentacja Polski nie radziła sobie najlepiej. Polacy, mimo wieloletniej dominacji w międzynarodowych rozgrywkach nie zdołali choć raz zwyciężyć w rywalizacji parowej. Powrót do rozgrywania Drużynowego Pucharu Świata jest zatem okazją dla biało-czerwonych do udowodnienia, że wciąż stać ich na zdobycie tytuły drużynowego mistrza świata w formule, która zdecydowanie najbardziej im pasuje. Warto dodać, że na początku roku powołania do szerokiej kadry otrzymali dwaj Spartanie: Maciej Janowski i Bartłomiej Kowalski.

Termin rozpoczęcia sprzedaży biletów na turnieje w ramach żużlowego mundialu opublikujemy wkrótce na www.wts.pl

 

Terminarz FIM Speedway World Cup 2023 (wszystkie zawody we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim)

25 lipca (wtorek) – FIM Speedway World Cup – 1. półfinał

26 lipca (środa)– FIM Speedway World Cup – 2 półfinał

28 lipca (piątek)– FIM Speedway World Cup – baraż

29 lipca (sobota)– FIM Speedway World Cup – finał

W finałach wrocławskiego DPŚ wystartują: Polska, Dania, Australia, Finlandia, Niemcy, Szwecja, Czechy, Wielka Brytania i Francja.