„Żurawie” przylatują na Olimpijski

Przed nami piąta kolejka Enea Ekstraligi w ramach, której podopieczni Piotra Barona rozegrają trzecie spotkanie na własnym torze. W niedzielne popołudnie rywalami Betardu Sparty będzie PGE Marma Rzeszów z Jasonem Crumpem na czele.

Rzeszowianie nie wygrali jak dotąd żadnego meczu, dlatego ich chęć na zwycięstwo może sprawić, że nie będą łatwym rywalem. Liderami PGE Marmy są Jason Crump i Grzegorz Walasek. Trener gości co mecz może liczyć na dwucyfrowe zdobycze punktowe obu zawodników.

Niespodziankę potrafi sprawić także Rafał Okoniewski. Rzeszowscy kibice doskonale pamiętają świetne zawody w wykonaniu tego zawodnika, kiedy na Podkarpacie przyjechała Unia Leszno. Jednak mecze na obcych obiektach rządzą się innymi prawami i o skuteczności decyduje szybkie dostosowanie motocykli do warunków panujących na torze. Kompletnie nieudany początek sezonu mają za to Maciej Kuciapa Lee Richardsson. To właśnie punktów zawodników drugiej linii brakuje rzeszowianom do osiągnięcia sukcesu.

Warto wspomnieć, że dwóch zawodników, którzy wystartują w niedzielnym meczu, czeka pracowity weekend. W sobotni wieczór Jason Crump weźmie udział w kolejnej rundzie Grand Prix w Pradze. Prosto ze stolicy Czech na Stadion Olimpijski przyjedzie także jeden z gospodarzy Fredrik Lindgren. „Fredka” coraz lepiej spisuje się w meczach ligowych i staje się ważną częścią ekipy Piotra Barona. Świetnie radzi sobie także Patryk Malitowski, który na wrocławskim torze walczy z seniorami jak równy z równym. Filarem Dolnoślązaków od początku sezonu jest Tomasz Jędrzejak. Jak przystało na kapitana „Ogór” swoją postawą motywuje resztę wrocławskiej ekipy do działania i co mecz zapisuje na swoim koncie pokaźne ilości punktów.

Przed niedzielnym meczem doszło do kilku zmian w składzie wrocławskiego zespołu. Piotr Baron postanowił zmienić ustawienie par i pod numerem trzynastym wystawił Taia Woffindena. Brytyjczyk będzie startował w wyścigach z juniorami: Patrykiem Malitowskim i Patrykiem Dolnym. Tomasz Jędrzejak podejmie współpracę z Fredrikiem Lindgrenem. Z kolei Sebastian Ułamek wystąpi z numerem dziewiątym na plastronie i co bieg będzie jechał z innym kolegą z drużyny. Wszystko przez „zet-zetkę” za kontuzjowanego Nicolaia Klindta.

Czy wrocławianie po raz kolejny sprawią niespodziankę miejscowym kibicom? Czy to jednak rzeszowianie będą cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę 13 maja. Początek meczu o godzinie 17:45.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław
9. Sebastian Ułamek
10. Nicolai Klindt
11. Tomasz Jędrzejak
12. Fredrik Lindgren
13. Tai Woffinden
14. Patryk Dolny

PGE Marma Rzeszów
1. Grzegorz Walasek
2. Maciej Kuciapa
3. Rafał Okoniewski
4. Kamil Prokop
5. Jason Crump
6. Łukasz Sówka

 

MARTA POLAK