Z Zieloną Górą po raz 47.

Dzisiejsze spotkanie żużlowców Betardu Sparty Wrocław ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra będzie drugą w tym sezonie ENEA Ekstraligi okazją do dopingowania naszych żużlowców na żywo! Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Olimpijskiego – Spartanie będą potrzebować waszego wsparcia!

Niedzielny mecz będzie 47. konfrontacją w historii obu drużyn, z czego 24. we Wrocławiu. Korzystniejszym bilansem potyczek mogą pochwalić się wrocławianie – jak na razie Sparta wygrywała 25 razy, 20 razy schodziła z toru pokonana, a jeden raz spotkanie zakończyło się remisem. We Wrocławiu te statystyki są jeszcze lepsze dla naszej ekipy – dotychczasowe starcia zakończyły się 16 zwycięstwami Sparty oraz 6 porażkami. Bardzo byśmy sobie życzyli, żebyśmy dzisiaj mogli dopisać do tych liczb kolejny sukces.

Falubaz Zielona Góra to jedna z drużyn, które w tym sezonie będzie walczyć w Ekstralidze o najwyższe cele. Liderem Falubazu jest doskonale znany we Wrocławiu Jarosław Hampel. „Mały” reprezentował barwy naszego klubu w latach 2003-2006, kończąc pobyt w Sparcie zdobyciem tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Jest zdobywcą srebrnego i brązowego medali IMŚ, a w tegorocznych rozgrywkach Grand Prix również spisuje się bardzo dobrze – po trzech turniejach zajmuje w klasyfikacji generalnej cyklu trzecie miejsce przed Taiem Woffindenem. Pozostałe silne punkty zielonogórzan to Szwed Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz oraz Patryk Dudek.

Kibice Betardu Sparty z pewnością liczą na powtórkę z ubiegłego roku, kiedy wrocławianie zwyciężyli u siebie 47:42. Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie!

Wyjazd do pierwszego biegu meczu z Falubazem o godz. 17.00, natomiast prezentacja drużyn będzie miała miejsce o godz. 16.45.