Z Włókniarzem po raz 101.

Historia żużlowych starć wrocławsko-częstochowskich jest niezwykle bogata. Niedzielny pojedynek pomiędzy Betardem Spartą Wrocław a Dospelem Włókniarzem Częstochowa będzie 101. meczem w historii rywalizacji obu drużyn!

Spotkanie to zapowiada się bardzo emocjonująco – nasz zespół jest na wznoszącej fali po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Lesznie, natomiast Włókniarz przezwyciężył kłopoty z początku sezonu i również powraca do bardzo dobrej dyspozycji. Wygląda na to, ze po meczach z Unią i Falubazem kibice na Stadionie Olimpijskim będą mieli kolejną okazję do przeżywania ogromnych emocji! Zapraszamy wszystkich na trybuny naszego obiektu, aby dopingowali naszych żużlowców!

Bilans spotkań we Wrocławiu jest korzystny dla naszej drużyny. Wygrywaliśmy z Włókniarzem u siebie 31 razy, 17 razy lepsi okazywali się goście, zaś dwukrotnie padał rezultat remisowy. Od 2010 roku drużyna spod Jasnej Góry nie może znaleźć recepty na naszych na Olimpijskim. W zeszłym roku wygraliśmy 48:42, a popisowy mecz pojechał wówczas kapitan Betardu Sparty Tomasz Jędrzejak, który zdobył 14 punktów. Nie mamy absolutnie nic przeciwko temu, aby historia się powtórzyła – dobry wynik indywidualny jest bardzo potrzebny “Ogórowi”, który przez cały czas bardzo chce nawiązać do świetnej formy z poprzedniego sezonu.

Najsilniejszym punktem drużyny gości jest bez wątpienia obecny lider klasyfikacji generalnej Grand Prix oraz brązowy medalista IMŚ z 2009 roku Emil Sajfutdinow, którego pojedynki z Taiem Woffindenem powinny być największą ozdobą meczu. Warto także zwrócić uwagę na kolejnego Rosjanina Grigorija Łagutę oraz dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Polski Runę Holtę i młodego Duńczyka Michaela Jepsena Jensena.

Wyjazd do pierwszego biegu meczu z Włókniarzem o godz. 16.00, natomiast prezentacja drużyn będzie miała miejsce o godz. 15.45.