Wyprawa do Grodu Bachusa (zapowiedź)

Spotkanie to zapoczątkuje rundę rewanżową fazy zasadniczej Speedway Ekstraligi. W pierwszym pojedynku tych zespołów, rozegranym w miniony czwartek, lepsza okazała się ekipa prowadzona przez Marka Cieślaka, która wygrała 47:43. Klasą sam dla siebie kolejny raz był Jason Crump, który wywalczył komplet 15 “oczek”.

To właśnie Australijczyk jest główną siłą napędową wrocławskiego Atlasu. Crump znajduje się ostatnimi czasy w wybornej formie, zatem wrocławscy fani liczą na jego dobry występ również w Zielonej Górze. Dobry występ przeciwko Falubazowi we Wrocławiu zanotował Daniel Jeleniewski, a powoli do dawnej dyspozycji powraca Tomasz Jędrzejak. Jeżeli pozostali jeźdźcy pojadą na miarę swoich możliwości, to wynik pozostaje sprawa otwartą.

Zielonogórzanie pozostają faworytami niedzielnego starcia. Trener Piotr Żyto na pomeczowej konferencji w czwartek nie zdradził, czy na torze pojawi się Grzegorz Zengota. Jednak absencja młodzieżowca nie powinna mieć większego wpływu na losy pojedynku. Za niego będzie występował Patryk Dudek, który na swoim torze potrafi być równie groźny, co Zengota.

Optymizmem nie napawają tegoroczne wyniki Falubazu na własnym torze. Zielonogórzanie regularnie gromią rywali w spotkaniach rozgrywanych na stadionie przy ul. Wrocławskiej. Przekonał się o tym Włókniarz Częstochowa (31:59), Lotos Wybrzeże Gdańsk (32:58) i wreszcie Caelum Stal Gorzów (27:63). Jednak w ubiegłorocznym starciu wrocławianie poradzili sobie całkiem nieźle – wywalczyli punkt bonusowy, a niewiele brakło, by pokusili się o niespodziankę w postaci wygranej. Jak będzie tym razem? Czy Falubaz odniesie kolejne wysokie zwycięstwo, czy może Atlas Wrocław będzie sprawcą sensacji w Zielonej Górze? Przekonamy się  o tym już w niedzielę.

Falubaz Zielona Góra – Atlas Wrocław

Falubaz Zielona Góra

9. Rafał Dobrucki
10. Niels Kristian Iversen
11.
Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Patryk Dudek

Atlas Wrocław

1. Scott Nicholls
2. Daniel Jeleniewski
3.
Tomasz Jędrzejak
4. Dave Watt
5. Jason Crump
6. Leon Madsen

Godzina rozpoczęcia zawodów: 18:30

Sędzia: Jerzy Najwer