Wypowiedzi po meczu

Stanisław Chomski (trener Lotosu Wybrzeża Gdańsk) Jest mi przykro, że taki wynik jest a nie inny. Gratuluje gospodarzom zwycięstwa. Wrocławianie wykorzystali naszą bezradność w niektórych biegach. Nie jesteśmy jeszcze drużyną w pełnym tego słowa znaczeniu. To są zawodnicy z aspiracjami ekstraligowymi, ale z możliwościami odbiegającymi jeszcze od najwyższego poziomu. Na pewno to, że nie ma z nami Piotrka Świderskiego, rozbija nas jako zespół i odejmuje nam tej mocy. Uczymy się jeszcze Ekstraligi. Jeszcze raz mówię, jeśli ktoś zgłasza aspiracje do jazdy w Esktralidze to powinien prezentować poziom walki na torze. Tego wymagam o zawodników, a nie wszyscy taką postawę prezentują. Takie to jest na razie oblicze tej mojej drużyny, która musi zrozumieć, że jeżeli nie zmienią swojego podejścia, to przygoda z Ekstraligą szybko się dla nich skończy.

Piotr Baron (menedżer Betardu Sparty Wrocław) Dziękuję drużynie przyjezdnej za walkę, bo było jej na torze naprawdę sporo. Jeśli chodzi o nasz zespół, to Patryk Malitowski zdobył dziś dziesięć punktów, także wielkie brawa dla niego. Nasz drugi junior zrobił punkty na trasie, więc są one podwójnie cenne. Tomasz Jędrzejak przyzwyczaił nas już do świetnych wyników. Woffinden też przekroczył dyszkę, co mnie bardzo cieszy. Tai ma jeszcze problemy na starcie, ale nadrabia skutecznymi akcjami na trasie. Lindgren również przywoicie dzisiaj pojechał. Myślę, że mamy się z czego cieszyć.

Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) Przed zawodami śmialiśmy się w parkingu, że plan jest taki, żeby w czwartym biegu przywieźć Nickiego Pedersena za plecami. Udało się osiągnąć cel. Przede wszystkim trzeba się jendak cieszyć z tego, że mamy pierwsze punkty w tabeli na swoim koncie. Widać, że jesteśmy dobrze spasowani z torem. Także moja postawa napawa mnie optymizmem na dalszą część sezonu. To był mój drugi mecz i widać, że cały czas idę do przodu.

Thomas H. Jonasson (Lotos Wybrzeże Gdańsk) Chcieliśmy wygrać to spotkanie, jednak przeciwnicy okazali się silniejsi. Koledzy mieli problemy ze sprzętem, kilku nie trafiło w ustawienia. Nie czuliśy się dobrze na tym torze i nie mogliśmy znaleźć odpowiednich przełożeń. Uważam, że mój dzisiejszy wynik jest dobry. Mogłem zdobyć dwa, trzy oczka więcej, jednak moje motocykle nie były na tyle szybkie, aby pokonać przeciwników.

Fredrik Lindgren (Betard Sparta Wrocław) Wygraliśmy mecz i jestem z tego bardzo zadowolony. Punkty zdobyte do ligowej tabeli zarówno dla nas jak i dla kibiców są niezwykle ważne. Bardzo pasuje mi atmosfera panująca w zespole. Dzisiejsze punkty bonusowe to efekt świetnej współpracy z Tomkiem Jędrzejakiem i Patrykiem Malitowskim. Łatwiej zdobywać punkty na torze, jeśli wiesz, że możesz liczyć na kolegę z pary. Współpraca przede wszystkim!

 

MARTA POLAK