Wracamy na Olimpijski!

Żużlowe emocje po wyjątkowo długiej w tym roku zimie nareszcie ponownie zawitają na Stadion Olimpijski! Zawodnicy Betardu Sparty Wrocław zaprezentują się w niedzielę swojej publiczności w meczu z rywalem z najwyższej półki – aktualnym mistrzem Polski, Unią Tarnów. Wyjazd do pierwszego biegu spotkania o g. 16, prezentacja drużyn rozpocznie się o godz. 15.45.

Niedzielne spotkanie będzie 57. w historii starciem obu drużyn, z czego 28. we Wrocławiu. Bilans meczów na Stadionie Olimpijskim jest zdecydowanie bardziej korzystny dla naszych żużlowców – 20 razy wygrywała Sparta, 5 razy tarnowianie, zaś 2 razy padł rezultat remisowy. Liczymy na to, że i tym razem wrocławianie wykorzystają atut własnego toru i do tych statystyk będą mogli dopisać kolejne zwycięstwo.

Tarnowska Unia przyjeżdża na Olimpijski z wieloma znajomymi we Wrocławiu twarzami. Trenerem „Jaskółek”  jest Marek Cieślak, który przez 10 lat prowadził naszą  drużynę, a czołowymi zawodnikami zespołu Drużynowych Mistrzów Polski są wychowanek WTS-u Maciej Janowski oraz jeżdżący w Sparcie przez 3 lata Duńczyk Leon Madsen. Skład tarnowian uzupełniają tacy zawodnicy jak uczestnik Grand Prix Martin Vaculik, były IMP Janusz Kołodziej, Artiom Łaguta i Kacper Gomólski.

Kibice na Olimpijskim będą przede wszystkim liczyć na powtórkę sprzed dwóch lat, kiedy w debiucie menedżerskim Piotra Barona Sparta rozgromiła Unię 59:31. Warto byłoby zakończyć ten mecz w równie dobrych nastrojach!