“Wjeżdżamy się w ten tor”

Pierwsza wygrana Spartan na torze w Poznaniu stała się faktem! Po zwycięstwie Betard Sparty nad ROW Rybnik na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedzieli się menedżer Piotr Baron oraz najskuteczniejszy w barwach naszej drużyny Tai Woffinden (14 punktów i jeden bonus).

Piotr Baron: Chciałbym podziękować drużynie z Rybnika za walkę i ciekawe spotkanie do samego końca. Największe słowa uznania chciałem skierować do swoich zawodników za bardzo dobrze wykonaną pracę. Byliśmy dzisiaj zespołem, który dobrze czuł się na tej nawierzchni. Świetnie jechaliśmy parami i każdy z żużlowców czekał na swojego kolegę. Z meczu na mecz wjeżdżamy się w poznański tor. Wiemy już jakie dobierać ustawienia w motocyklach i mam nadzieję, że to się przełoży na kolejne spotkania. Co do bonusa to przed meczem rewanżowym nie zbudowaliśmy jakiejś ogromnej przewagi. Mogłoby być troszeczkę lepiej, ale cieszymy się z tego, co mamy, bo z drugiej strony kilka punktów mogło nam uciec. W Rybniku na pewno będziemy musieli się sprężać, aby zdobyć bonus, ale będziemy walczyć tam o wygraną.

Tai Woffinden: To było dla mnie bardzo udane spotkanie. Mój wynik pokazuje, że nie miałem dzisiaj problemów ze znalezieniem właściwych ustawień w moich maszynach. Ponadto cieszę się, że wszyscy w naszej drużynie również dobrze zapunktowali i ostatecznie dość pewnie wygraliśmy ten mecz. To pokazuje, że coraz większa ilość odjechanych treningów na tym torze przynosi skutek i to jest optymistyczne przed kolejnymi meczami. Niedawno straciliśmy z powodu kontuzji Maksa Drabika, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale mamy jeszcze dwóch juniorów, którzy cały czas bardzo mocno pracują i starają się jak najlepiej zastąpić “Torresa”. Niestety tym razem nie dopingowało nas zbyt wielu kibiców, ale mam nadzieję, że nasze lepsze wyniki przyczynią sie do zwiększenia frekwencji w Poznaniu.