Wielki sukces!

Dzisiaj w Zielonej Górze – Piotrek Świderski, Tomek Jędrzejak i Maciek Janowski wywalczyli mistrzostwo Polski par klubowych! To ogromny sukces naszej drużyny.

Nasi zawodnicy pokonali gospodarzy Stelmet Falubaz Zielona Góra (22 punkty) i Lechmę Poznań (19 punktów).

O naszym zwycięstwie zadecydował 20 wyścig. Przed nim jasne było, że do wywalczenia złotych medali potrzebujemy dwóch punktów. Linia startu, zawodnicy znieruchomieli i… taśma Rafała Okoniewskiego. Stało się wówczas jasne, że mistrzowski tytuł wędruje do Wrocławia! W powtórce tego wyścigu wygrał Piotrek Świderski przed Maciejem Kuciapą i Tomkiem Jędrzejakiem.

W parkingu we wrocławskiej ekipie radości nie było końca. Tuż po zjeździe do parkingu kolejno wszyscy nasi zawodnicy pofrunęli w powietrze.

Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem całych zawodów był Piotrek Świderski, który wywalczył czternaście punktów.

1. Betard Sparta Wrocław 25: Piotr Świderski 14 (2,2,2,3,2,3), Tomasz Jędrzejak 10 (3,3,-,-,3,1), Maciej Janowski 1 (1,d)
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 22: Piotr Protasiewicz 13 (3,2,0,3,2,3), Patryk Dudek 9 (1,0,3,2,1,2), Adam Strzelec NS
3. Lechma Poznań 19: Norbert Kościuch 9 (0,1,3,0,3,2), Robert Miśkowiak 10 (1,3,0,3,2,1), Adrian Szewczykowski NS
4. Tauron Azoty Tarnów 18: Sebastian Ułamek 9 (1,1,1,0,3,3), Krzysztof Kasprzak 9 (3,0,3,1,2,0),
5. Polonia Bydgoszcz 16: Grzegorz Walasek 11 (3,2,3,1,1,1), Tomasz Gapiński 0 (-,0,-,-,-), Robert Kościecha 5 (1,2,2,0,0)
6. PGE Marma Rzeszów 13: Rafał Okoniewski – 6 (2,-,1,-,3,T), Maciej Kuciapa 5 (0,2,-,1,0,2), Dawid Lampart 2 (0,0,2,)
7. Orzeł Łódź 12: Mateusz Szczepaniak 5 (0,3,0,2,-,0), Daniel Jeleniewski 5 (2,1,2,T,0,-), Łukasz Jankowski 2 (1,1)