W związku z wprowadzeniem Regulaminu Sanitarnego oraz zmianami w Regulaminie Organizacyjnym PGE Ekstraligi, zmieniły się zasady pracy mediów na meczach najlepszej żużlowej ligi świata.

Akredytacje stałe na sezon 2021 nie będą przyznawane.

Od 25 kwietnia 2021 r. akredytacje jednorazowe dla przedstawicieli mediów będą udzielane przez Klub WTS Sparta Wrocław wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego biura prasowego Klubu www.accredito.com/wts-sparta-wroclaw. Tylko osoby zarejestrowane w systemie i subskrybujące Biuro Prasowe WTS Sparty Wrocław, będą uprawnione do składania wniosków akredytacyjnych. Wszelkie informacje na temat elektronicznego biura prasowego WTS Sparty Wrocław dostępne są TUTAJ.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami – w związku z pandemią koronawirusa – na meczach rozgrywanych w ścisłym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności, może być akredytowanych maksymalnie 10 dziennikarzy/fotoreporterów oraz 1 fotoreporter klubowy poddany wcześniej testowi na COVID-19 / na mecze rozgrywane z udziałem publiczności przepisy dopuszczają możliwość akredytowania łącznie do 30 dziennikarzy/fotoreporterów, jednak decyzję o liczbie przedstawicieli mediów podejmuje organizator meczu, uwzględniając możliwości logistyczne obiektu.      

Jeśli chodzi o park maszyn, strefy foto, a także wnętrze toru, na zawodach pracować będzie mógł tam wyłącznie jeden, ten sam w całym sezonie, fotoreporter klubowy, delegowany przez klub po uzgodnieniu z PGE Ekstraligą na sezon 2021. Fotoreporter ten zobowiązany będzie do przekazania zdjęć na potrzeby PGE Ekstraligi oraz klubu gospodarza danych zawodów, klubu gościa oraz wykorzystania ich w mediach w uzgodnieniu z PGE Ekstraligą.

Pozostali przedstawiciele mediów będą pracować w wydzielonej strefie z zachowaniem poniższych rygorów:
1. każde miejsce prasowe będzie oddzielone od siebie,
2. osoby przebywające w tej strefie nie mają dostępu do innych stref w czasie zawodów,
3. osoby wykonujące swoje obowiązki w tej strefie będą zaopatrzone w maseczki i rękawiczki ochronne,
4. osoby wykonujące swoje obowiązki w tej strefie wchodzą na stadion osobnym wydzielonym wejściem, przy którym będą miały obowiązek dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym.

Regulamin Sanitarny w aktualnej wersji dostępny jest TUTAJ.