Uroczysta Gala 25-lecia WTS Sparty za nami!

30 maja we wrocławskim hotelu Haston City odbyła się Gala 25-lecia WTS Sparty. Był to nadzwyczajny i niepowtarzalny wieczór. Podczas trwającej 2 godziny części oficjalnej ponad trzystu gości mogło wrócić do najważniejszych momentów w historii naszego klubu z ostatniego ćwierćwiecza.

W klimat najistotniejszych wydarzeń minionych 25 lat wprowadzał naszych gości duet prowadzących jubileuszową Galę: Paulina Smaszcz – Kurzajewska z mężem Maciejem Kurzajewski. Poprzez obraz i dźwięk (archiwalne materiały wideo i fotografie) mogliśmy wrócić do największych sukcesów Klubu – w tym Drużynowych Mistrzostw Polski z 1993, 1994, 1995 i 2006 roku. Był czas, by przypomnieć sylwetki najwybitniejszych żużlowców i trenerów, a także ludzi, którzy tworzyli WTS. Zresztą ogromna część z nich stawiła się na uroczystości.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w imieniu wrocławian podziękował naszej „Złotej Drużynie” czyli zawodnikom, którzy na początku lat 90-tych trzy razy z rzędu sięgali po złote medale. Z tej okazji dla Tommy’ego Knudsena, Krzysztofa Jankowskiego, Piotra Barona, Zbigniewa Lecha, Henryka Piekarskiego, Waldemara Szuby, Dariusza Śledzia, Wojciecha Załuski i Krzysztofa Zielińskiego zostały przygotowane pamiątkowe patery. Niemal wszyscy z wymienionych zawodników, na czele z Tommy’m Knudsenem odebrali je podczas gali osobiście.

Osoby, które przez wiele lat budowały wrocławski speedway zostały w sposób szczególny wyróżnione przez Polski Związek Motorowy. Andrzej Witkowski – Wiceprezydenta FIM i Honorowego Prezesa Polskiego Związku Motorowego, oraz Wojciech Stępniewski – Członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, uhonorowali prezesa WTS Sparty Andrzeja Rusko jednym z najważniejszych wyróżnień PZM – odznaką „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego”.
Złote Odznaki Honorowe PZM otrzymali: Krystyna Kloc, Ryszard Czarnecki, Beata Dziechcińska, Artur Dziechciński, Dariusz Śledź, Czesław Janusiak.
Srebrne Odznaki Honorowe PZM otrzymali: Tommy Knudsen, Piotr Baron, Tai Woffinden, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Mariusz Cieśliński, Krzysztof Gałandziuk, Ryszard Głuchowski, Artur Jackowski, Sebastian Krajewski, Katarzyna Leszczyńska, Waldemar Niedźwiecki, Mieczysława Dąbkowska, Waldemar Nowaczyk, Zofia Olejnik.
Brązową Odznakę Honorową PZM otrzymała Katarzyna Politowska.

Nie zapomniano też o Sponsorach klubu, bo jak podkreślano podczas Gali nie ma wielkiego sportu bez sponsorów. Nie sposób było wymienić wszystkich, którzy wspierali klub w ciągu tych 25 lat, ale przypomniano, tych którzy znaleźli się w nazwie klubu. Zaczęło się od Telewizji POLSAT, która była z WTS-em przez 3 lata. Następnie przez 14 lat na plastronach drużyny widniało logo ATLAS, a od 2010 roku wrocławskich żużlowców wspiera firma BETARD.
Gospodarze wieczoru – przewodnicząca Rady Nadzorczej Krystyna Kloc i prezes Andrzej Rusko podziękowali też kibicom, którzy od lat dopingują swoich żużlowców posługując się mottem „Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce”. Specjalnie z myślą o nich z uroczystości przeprowadzono transmisję internetową (link do zapisu transmisji TUTAJ).
Część oficjalną zakończył Andrzej Rusko słowami – bez pracy wielu na pozór tylko bezimiennych osób nie było by sukcesów tego klubu. Ja jednak imiona i nazwiska Was wszystkich dobrze znam. 25 lat WTS-u to Wasza zasługa. My tylko potrafiliśmy was porwać. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Po zakończeniu części oficjalnej specjalnie dla gości Gali 25-lecia WTS Sparty zaśpiewał wybitny artysta Maciej Maleńczuk.