Unibax Toruń – Betard WTS Wrocław: Sprowadzić Anioły na ziemię

Wrocławianie wzmocnili przed sezonem skład, by walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Za Tomasza Jędrzejaka, Dave”a Watta i Scotta Nichollsa przyszli Kenneth Bjerre i Piotr Świderski, a podstawowy skład uzupełnił świeżo upieczony senior, Leon Madsen. Z kolei podopieczni Jana Ząbika nie dokonali wielu roszad w swoim zespole. Jedyny nowy-stary nabytek to Hans Andersen, który zastąpił Roberta Kościechę. Duńczyk jeżdżący przecież jeszcze nie tak dawno w stolicy Dolnego Śląska, w Toruniu startował w sezonie 2008.

Na pozycji lidera przewagę zachowują wrocławianie. Jason Crump jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i jest gwarantem punktów. Niemniej jednak jego rodak, Ryan Sullivan, którego można nazwać liderem Unibaksu, również potrafi zdobywać komplety punktów, a już szczególnie na swoim torze. Toruńskie “Anioły” wydają się przeważać pod względem krajowego lidera. Wiesław Jaguś jest szalenie groźny na domowym stadionie, z kolei forma Piotra Świderskiego pozostaje zagadką. Miejmy nadzieję, że wychowanek WTS Wrocław będzie punktował na podobnym poziomie, jak przed rokiem w Unii Tarnów. Pasjonująco zapowiada się również starcie juniorów. Maciej Janowski, jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia będzie miał za bezpośredniego rywala na swojej pozycji Darcy”ego Warda, Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.

W ostatnim meczu tych ekip w Toruniu, 28 czerwca 2009 roku, zdecydowanie lepszy okazał się Unibax, wygrywając 54:36. Najwięcej punktów dla ówczesnego Atlasu zdobyli Jason Crump – trzynaście i bonus oraz Daniel Jeleniewski, który wywalczył na MotoArenie z bonusami osiem “oczek”. Natomiast wśród gospodarzy brylowali Australijczycy Chris Holder i Ryan Sullivan, którzy zdobyli odpowiednio dwanaście i jedenaście puntków.

Inauguracja CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi da już pierwsze odpowiedzi na zadawane przed sezonem pytania. Czy Betard WTS Wrocław będzie w stanie włączyć się do walki o medale? Czy wrocławianie odczarują toruńską MotoArenę, na której Unibax przegrał dotąd tylko raz? Jedno jest pewne, emocji w grodzie Kopernika nie zabraknie i miejmy nadzieję, że Lany Poniedziałek będzie lany tylko z nazwy.

Awizowane składy:

Betard WTS Wrocław
1. Jason Crump
2.
Daniel Jeleniewski
3. Piotr Świderski
4. Leon Madsen
5. Kenneth Bjerre
6. Maciej Janowski

Unibax Toruń
9. Wiesław Jaguś
10. Hans Andersen
11. Ryan Sullivan
12. Adrian Miedziński
13. Chris Holder
14. Darcy Ward

Początek meczu: godzina 16:30