Unia – Atlas: Wyjazd do „Jaskini Byków” (zapowiedź)

Po tym pojedynku do dyspozycji zarządu oddali się trener Czesław Czernicki i dyrektor sportowy Sławomir Kryjom. Jednak prezes Unii, Józef Dworakowski odrzucił dymisje i stwierdził, że wina leży po stronie zawodników. Dodał też, że oczekuje, iż w dwóch najbliższych meczach leszczynianie wywalczą 4 punkty. W Gdańsku zawiedli niemal wszyscy żużlowcy Unii, na czele z Leigh Adamsem. W związku z tym w składzie Unii doszło do zmian w parach. Pierwszą dwójkę tworzyć będą Jarosław Hampel i Damian Baliński, kolejną parę Leigh Adams oraz Adam Shields, a z młodzieżowcem startować będzie Krzysztof Kasprzak.

Mimo tych wszystkich problemów, leszczynianie cały czas pozostają faworytem niedzielnego starcia. Atlas był bardzo blisko drugiego zwycięstwa w sezonie dwa tygodnie temu. Jednak dziesięć punktów przewagi na cztery biegi przed końcem okazało się za mało, by odnieść końcowy sukces. Od początku sezonu, poza małym wyjątkiem,  regularnie zawodzi Scott Nicholls, a mając na uwadze jego ostatni występ w Lesznie, podczas Grand Prix Europy (1 punkt w 5 startach), nie można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jednak warto przypomnieć, że podczas tego samego turnieju fenomenalnie zaprezentował się Jason Crump, który jest ostoją wrocławskiego Atlasu w tym sezonie.

W Lesznie kibiców będą elektryzować pojedynki jednych z najzdolniejszych juniorów w Polsce. Naprzeciw siebie staną Maciej Janowski z Atlasu i Przemysław Pawlicki z leszczyńskiej Unii. Który z młodzieżowców okaże się lepszy, dowiemy się już niedzielnego popołudnia.

Fanów z Dolnego Śląska optymizmem napawać nie może również ostatnie spotkanie tych zespołów na stadionie Smoczyka. W lipcu zeszłego roku Unia Leszno rozgromiła Atlas aż 61:29, ale należy podkreślić, że wrocławianie startowali bez kontuzjowanego Jasona Crumpa. W niedzielę Atlas wystąpi w pełnym składzie i wedle zapowiedzi zawodników, będzie walczył o zwycięstwo.

Awizowane składy:
Atlas Wrocław
1. Scott Nicholls
2. Daniel Jeleniewski
3. Tomasz Jędrzejak
4.
Dave Watt
5. Jason Crump
6. Dennis Andersson
Unia Leszno
9. Jarosław Hampel
10.
Damian Baliński
11. Leigh Adams
12. Adam Shields
13. Krzysztof Kasprzak
14. Przemysław Pawlicki
Początek zawodów: godzina 18:30
Sędziuje Wojciech Grodzki