Uczestnicy Finału Brązowego Kasku cz.4

 

13. Kacper Gomólski (Start Gniezno)

Kacper Gomólski urodził się 2 marca 1993 roku. Jest jednym z najmłodszych uczestników imprezy, mimo to ma już na swoim koncie min. awans do tegorocznego finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, czy ubiegłorocznego finału Brązowego Kasku. “Tony” jak mawiają na niego kibice i przyjaciele żużel ma we krwi – ścigał się jego ojciec Jacek, a obecnie speedway uprawia również brat Kacpra – Adrian. Gomólski słynie z ambitnej walki o każdy centymetr toru, i bez wątpienia postara się stworzyć ciekawe widowisko na torze Stadionu Olimpijskiego.

 

14. Damian Sperz (Lotos Wybrzeże Gdańsk)

Damian Sperz urodził się 29 marca 1990 roku. Będzie to dla niego ostatni finał Brązowego Kasku. W sezonie 2008 zawody te rozegrane zostały w Gdańsku, na domowym torze Sperza, gdzie był jednym z głównych faworytów. Nie udało mu się jednak zwyciężyć. Ten rok nie jest dla Damiana udany, nie osiągnął on bowiem żadnych znaczących sukcesów, zabrakło go nawet w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Mimo to, gdańszczanin wygrał z kompletem punktów bydgoski półfinał, i chcę osiągnąć sukces we Wrocławiu.

 

15. Mateusz Chochliński (RKM ROW Rybnik)

Mateusz Chochliński urodził się 4 października 1990 roku. Będzie to jego pierwszy finał Brązowego Kasku. Nie jest zaliczany do grona faworytów, a awans do finału jest jednym z jego największych dotychczasowych osiągnięć. Zawodnik RKM ROW Rybnik nie zamierza być jednak chłopcem do bicia w finale, i nie złoży broni. W lidze zaliczył już kilka bardzo dobrych biegów, pokonał min. Bjarne Pedersena na torze w Tarnowie.

 

16. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń)

Kamil Pulczyński urodził się 30 kwietnia 1992 roku. Wychowanek toruńskiego Unibaxu, brat bliźniak innego finalisty, Emila. W tym sezonie Kamil notuje nieco gorsze wyniki od brata, nie przeszkodziło mu to jednak w wywalczeniu awansu do piątkowych zawodów z półfinału w Bydgoszczy, gdzie był ósmy. Wrocławski finał będzie dla niego pierwszym finałem Brązowego Kasku. Kibice toruńscy bardzo liczą na jego dobry występ.

 

R1. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz)

Mikołaj Curyło urodził się 6 grudnia 1992 roku. Młody bydgoszczanin był jednym z głównych faworytów do awansu do finału, z półfinału w Bydgoszczy. Pech przeszkodził mu jednak w zajęciu miejsca w pierwszej ósemce. Mikołaj podczas próbnego startu opadł bowiem na tor, i nie zdążył na start do swojego ostatniego wyścigu. Szanse wykorzystali rywale, i w piątkowych zawodach Curyło będzie rezerwowym. 

 

R2. Mariusz Konsek (Orzeł Łódź)

Mariusz Konsek urodził się 6 maja 1990 roku. Awans do finału Brązowego Kasku jest dla niego największym sukcesem w karierze. Wychowanek rybnickiego klubu przed sezonem 2009 zdecydował się na starty w drugoligowym Orle Łódź. Niestety, nie pomogło mu to w zdobyciu większej ilości startów, ponieważ liderami łódzkiej drużyny są młodzieżowcy – Simon Gustafsson i Maciej Piaszczyński. Mariusz ma jednak dobre wspomnienia ze startów na wrocławskim torze. W ubiegłym sezonie zanotował bowiem bardzo dobry występ w Młodzieżowej Lidze Południowej.