Uczestnicy Finału Brązowego Kasku cz.3

9. Dawid Lampart (Marma Hadykówka Rzeszów)

Dawid Lampart urodził się 4 sierpnia 1990 roku. Piątkowy finał będzie więc dla niego ostatnią szansą na zdobycie Brązowego Kasku. Rzeszowianin jest jednym z liderów swojej drużyny w pierwszej lidze. Zdobył w tym sezonie brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a także dorzucił cenne oczka do dorobku reprezentacji Polski w finałach Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów i Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. 19-latek ma jednak problemy ze zdobywaniem tytułów, ponieważ często zdarza mu się notować upadki lub uślizgi w ważnych momentach zawodów. 

 

10. Emil Pulczyński (Unibax Toruń)

Emil Pulczyński urodził się 30 kwietnia 1992 roku. Będzie to dla niego pierwszy finał Brązowego Kasku. Torunianin pojawił się w toruńskiej szkółce razem z bratem bliźniakiem – Kamilem. Minęło kilka lat, a obaj pojadą razem w tak ważnych dla najmłodszych żużlowców zawodach. Ich kibice i rodzina mają nadzieje, że to nie koniec sukcesów braci. Emil w tym sezonie prezentuje się solidniej od Kamila – awasnował min. do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

 

11. Paweł Zmarzlik (Caleum Stal Gorzów)

Paweł Zmarzlik urodził się 24 sierpnia 1990 roku. Będzie to dla niego ostatnia szansa na zdobycie Brązowego Kasku. Młody gorzowianin jest bardzo nieprzewidywalnym żużlowcem – doszedł aż do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, ale zabrakło go min. w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zmarzlik karierę rozpoczynał na minitorach. Kibice Stali bardzo liczą na jego dobrą jazdę, podobnie jak jego młodszego brata Bartosza, który wkrótce zda licencje. 

 

12. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)

Patryk Dudek urodził się 20 czerwca 1992 roku. Jest jednym z reprezentantów Polski. “Duzers” licencje zdał przed ukończeniem szesnastego roku życia, i natychmiast zaczął wygrywać ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Ten sezon jest dla Dudka wyjątkowo udany – Patryk regularnie punktuje w lidze, zdobył złoty medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a także zdobył z reprezentacją złoto Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów – jest jednym z głównych faworytów imprezy.