Uczestnicy Finału Brązowego Kasku cz.1

 

1. Maciej Janowski (Atlas Wrocław)

Maciej Janowski urodził się 6 sierpnia 1991 roku we Wrocławiu. Wychowanek wrocławskiego klubu jest głównym faworytem piątkowych zawodów. Ma na swoim koncie wiele sukcesów min. złoto Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (2008), Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2008,2009), Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (2009), zdobycie Srebrnego Kasku (2008) i Mistrzostwa Ligi Juniorów (2008) oraz drugie miejsca w finałach Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (2008,2009) i Brązowego Kasku (2008). „Nie przejmuje się słabszym występem w ostatnim meczu we Wrocławiu, traktuje go jako wypadek przy pracy. Liczę na dobry wynik w finale.” – powiedział przed zawodami wrocławianin. W piątkowym finale Janowski będzie mógł liczyć na wsparcie kibiców, a także perfekcyjną znajomość własnego toru.   

 

2. Jakub Jamróg (Unia Tarnów)

Jakub Jamróg urodził się 24 czerwca 1991 roku. Tarnowianin posiada jednak bardzo mało doświadczenia. Kuba pierwszy raz na motocykl wsiadł bowiem dopiero w wieku 16 lat, kiedy wielu jego rówieśników startowało już regularnie w zawodach. Pierwszy prawdziwy sezon Jamróga pokazuje jednak, że młody zawodnik „Jaskółek” posiada duży talent do uprawiania sportu żużlowego. Ma już za sobą min. zdobycie pierwszych punktów dla macierzystego klubu, Unii Tarnow. Dla Kuby będzie to pierwszy finał Brązowego Kasku. Czas pokaże, czy szczęśliwy.

 

3. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz)

Szymon Woźniak urodził się 6 maja 1993 roku. Tucholanin ma za sobą starty na torach miniżużlowych, gdzie odniósł wiele znaczących sukcesów. Sezon 2009 jest dla Woźniaka pierwszym w dorosłym żużlu, a już zaskakuje on wszystkich dojrzałą, mądrą jazdą, a także osiąganymi wynikami. Szymek awansował bowiem w tym roku min. do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, w którym zajął wysokie jak na debiutanta, dziesiąte miejsce. Wrocławski finał Brązowego Kasku będzie dla niego pierwszym finałem tej imprezy.

 

4. Sławomir Musielak (Unia Leszno)

 

Slawomir Musielak urodził się 3 czerwca 1990 roku. Będzie więc jednym z najstarszych uczestników piątkowego finału. Będzie także jednym z faworytów imprezy. Leszczynianin zdobył w tym sezonie min. srebrny medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, oraz złoto Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Początki kariery Sławka nie były jednak tak dobre. Musielak w wieku 17 lat miał makabryczny wypadek na torze w Grudziądzu, po którym pauzował niemal cały sezon. Wrócił na tor w roku 2008, i od tego czasu czyni systematyczne postępy.