Tylko Maks w finale MIMP

W środę trzech juniorów BetarduSparty uczestniczyło w półfinałach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tylko Maksymowi Drabikowi udało się awansować dalej.

“Torres” na turnieju w Częstochowie zajął 3. miejsce z dorobkiem dwunastu punktów dość pewnie awansując do finału. Po zawodach Maks powiedział: Myślę, że nie było najgorzej. Trochę zawaliłem dwa biegi, bo nie zrobiliśmy czego trzeba przy sprzęcie i dopiero na ostatni swój wyścig wykombinowaliśmy zmianę. Było trochę lepiej. Tor dzisiaj był ciekawy. Trochę poskakaliśmy na dziurkach i pobawiliśmy się.

Niewiele do awansu zabrakło Damianowi Dróżdżowi, któremu na doskonale mu znanym torze w Opolu zajął siódme miejsce. Do kwalifikującej się dalej szóstki zabrakło zaledwie punktu. Totalnie nie wyszedł zaś start Adrianowi Gale. “Heniek” pogrzebał swoje szanse w Krośnie dwoma upadkami, w których stracił pięć punktów.

Wyniki półfinału w Częstochowie:

1. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,3,2,3)
3. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 12 (3,3,2,1,3)
4. Oskar Fajfer (KS Toruń) – 11 (3,2,2,2,2)
5. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) – 10 (2,1,3,2,2)
———————————————————————–
6. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) – 9+3 (0,1,2,3,3) – rezerwowy
———————————————————————–
7. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) – 9+2 (2,1,1,3,2)
8. Hubert Łęgowik (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 8 (2,2,3,w,1)
9. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń) – 6 (2,3,0,0,1)
10. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk) – 6 (1,0,2,1,2)
11. Łukasz Kaczmarek (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – 5 (0,2,1,1,1)
12. Oskar Ajtner-Gollob (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) – 4 (1,0,d,3,0)
13. Arkadiusz Potoniec (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 4 (1,2,0,1,0)
14. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa) – 4 (1,1,1,0,1)
15. Aureliusz Bieliński (Wybrzeże Gdańsk) – 3 (d,0,1,2,0)
16. Igor Kopeć-Sobczyński (KS Toruń) – 0 (0,0,0,0,0)

Biegi z udziałem Maksyma Drabika:

2. Drabik, Chmiel, Beśko, Czaja
6. Drabik, Potoniec, Portas, Ajtner-Gollob
9. Polis, Drabik, Kaczmarek, Kopeć-Sobczyński
16. Cyfer, Malczewski, Drabik, Krzyżanowski
19. Drabik, Fajfer, Łęgowik, Bieliński

Wyniki półfinału IMP w Opolu:

1. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3)
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 14 (3,3,2,3,3)
3. Paweł Przedpełski (KS Toruń) 13 (3,2,3,2,3)
4. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 11 (2,2,3,2,2)
5. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) 10 (1,3,2,3,1)
6. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) 10 (2,3,2,2,1)
———-
7. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,2,1,1,3)
8. Rafał Karczmarz (MONEYmakesMONEY Stal Gorzów) 7 (0,1,3,3,w)
9. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) 7 (1,2,0,2,2)
10. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra) 7 (2,1,1,1,2)
11. Marcin Wawrzyniak (Speedway Wanda Instal Kraków) 5 (3,0,0,1,1)
12. Mateusz Burzyński (Kolejarz Intermarche Rawicz) 4 (1,1,2,0,0)
13. Arkadiusz Pawlak (Polonia Piła) 3 (0,0,1,w,2)
14. Szymon Grobelski (Orzeł Łódź) 3 (1,0,1,u,1)
15. Michał Kordas (Hawi Racing Team) 1 (0,1,0,d,0)
16. Patryk Fajfer (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) 0 (d,0,w,w,-)

Biegi z udziałem Damiana Dróżdża:

1. Pawlicki, Dróżdż, Grobelski, Kordas
8. Kubera, Dróźdź, Strzelec, Pawlak
12. Smektała, Nowak, Dróżdż, Fajfer (w/u)
16. Zmarzlik , Przedpełski, Dróżdż, Burzyński
20. Dróżdż, Kossakowski, Wawrzyniak, Karczmarz (w/u)
Wyniki półfinału IMP w Krośnie:
1. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Ernest Koza (Unia Tarnów) – 14 (3,2,3,3,3)
3. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 12 (1,3,3,2,3)
4. Daniel Kaczmarek (Speedway Wanda Instal Kraków) – 12 (3,3,2,3,1)
5. Damian Dąbrowski (Unia Tarnów) – 11 (2,3,2,2,2)
———-
6. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) – 10 (2,1,3,3,1) – rezerwowy
———-
7. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów) – 9 (1,2,2,1,3)
8. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) – 8 (2,2,1,1,2)
9. Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów) – 6 (3,2,1,0,d)
10. Michał Piosicki (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) – 6 (0,0,2,2,2)
11. Grzegorz Bassara (PGE Stal Rzeszów) – 5 (0,1,1,3,w)
12. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 5 (1,1,d,1,2)
13. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław) – 2 (2,u,u,t,w)
14. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) – 2 (1,0,1,0,0)
15. Dawid Matura (KSM Krosno) – 2 (0,1,u,d,1)
16. Mateusz Wieczorek (KMŻ Motor Lublin) – 1 (0,0,0,1,-)
17. Eryk Budzyń (Unia Tarnów) – 1 (0,1)

Biegi z udziałem Adriana Gały:
1. Kaczmarek, Gała, Trzensiok, Matura
7. Dąbrowski, Rempała, Bassara, Gała (u2)
11. K. Wieczorek, Madej, Wawrzyniak, Gała (u1)
15. Koza, Woryna, Rolnicki, Budzyń (Gała – t)
19. Pieszczek, Piosicki, Budzyń, Gała (w/2min)