Tomek w finale!

Tomasz Jędrzejak zajął szóste miejsce w pólfinale IndywidualnychMistrzostw Polski, który rozegrano wczoraj w Pile.

Tym samym nasz kapitan awansował do finału, który odbędzie się 15 sierpnia w Zielonej Górze.

“Ogór” wywalczył dziewięć punktów, podobnie jak piąty Bartosz Zmarzlik i siódmy Mirosław Jabłoński.

Zawody wygrał Piotr Protasiewicz przed Dawidem Stachyrą i Tomaszem Chrzanowskim.

Oprócz wspomnianych wyżej zawodników w finale pojadą także Krzysztof Buczkowski (czwarte miejsce w Pile) i Maciej Janowski (ósme miejsce).

Z drugiego półfinału, rozegranego także wczoraj, w Rawiczu awans wywalczyli: Grzegorz Zengota, Krzysztof Kasprzak, Krzysztof Jabłoński, Adrian Miedziński, Patryk Dudek, Damian Adamczak, Rafał Okoniewski i Sławomir Musielak.

 

Wyniki z Piły
1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,1,3,3,3)
2. Dawid Stachyra (Lubelski Węgiel KMŻ) – 12 (1,3,2,3,3)
3. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 11 (2,3,3,3,0)
4. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) – 11 (3,2,2,3,1)
5. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – 9 (2,3,1,2,1)
6. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 9 (2,1,1,2,3)
7. Mirosław Jabłoński (Dospel Włókniarz Częstochowa) – 9 (1,3,1,2,2)
8. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów) – 8+3 (0,2,3,2,1)
9. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) – 8+2 (2,2,1,1,2)
10. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów) – 8+d (1,1,3,1,2)
11. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) – 6 (0,1,2,0,3)
12. Mariusz Staszewski (ŻKS Ostrovia Ostrów) – 5 (3,0,0,1,1)
13. Paweł Miesiąc (Lubelski Węgiel KMŻ) – 5 (0,0,2,1,2)
14. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów) – 3 (3,-,-,-,-)
15. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów) – 3 (1,2,0,0,0)
16. Borys Miturski (Speedway Wanda Kraków) – 0 (0,0,0,0)
17. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) – 0 (0,d,-,-,-)

 

Wyścig po wyścigu
1. Buczkowski, Zmarzlik, Jabłoński, Miesiąc
2. Staszewski, Kościecha, Stachyra, Janowski
3. Kołodziej, Chrzanowski, Kuciapa, Jamróg
4. Protasiewicz, Jędrzejak, Walasek, Czaja
5. Chrzanowski, Janowski, Protasiewicz, Miesiąc
6. Zmarzlik, Kościecha, Jędrzejak, Jamróg – d
7. Stachyra, Buczkowski, Czaja, Miturski
8. Jabłoński, Kuciapa, Walasek, Staszewski
9. Walasek, Miesiąc, Kościecha, Miturski
10. Janowski, Czaja, Zmarzlik, Kuciapa
11. Chrzanowski, Buczkowski, Jędrzejak, Staszewski
12. Protasiewicz, Stachyra, Jabłoński
13. Stachyra, Jędrzejak, Miesiąc, Kuciapa
14. Protasiewicz, Zmarzlik, Staszewski, Miturski
15. Buczkowski, Janowski, Walasek
16. Chrzanowski, Jabłoński, Kościecha, Czaja
17. Czaja, Miesiąc, Staszewski
18. Stachyra, Walasek, Zmarzlik, Chrzanowski
19. Protasiewicz, Kościecha, Buczkowski, Kuciapa
20. Jędrzejak, Jabłoński, Janowski, Miturski
21. Janowski, Kościecha, Walasek – d