Tomek jechał w finale IMP

Tomasz Jędrzejak był jedynym żużlowcem Betardu Sparty Wrocław, który wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbył się w czwartek na torze w Zielonej Górze. „Ogór” nie nawiązał tym razem do swojego fantastycznego występu sprzed dwóch lat, kiedy na tym samym owalu wywalczył tytuł najlepszego żużlowca w kraju.

Jędrzejak zajął w Zielonej Górze czternaste miejsce z dorobkiem czterech punktów. „Ogór” często dobrze wychodził ze startu, jednak kilkakrotnie tracił na dystansie wywalczone przez siebie na początku biegów korzystne pozycje (m.in. w jedenastym biegu Jędrzejaka na ostatnim kółku wyprzedził Hampel). Do pozytywów na pewno należy zapisać drugą lokatę w biegu trzynastym, kiedy to nasz kapitan pozostawił w pokonanym polu bardzo dobrze dzisiaj dysponowanych leszczynian – Zengotę i Pawlickiego. Po tym starcie na pewno jednak sam Tomek oczekiwał nieco więcej. Indywidualnym Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów Wlkp.

Wyniki:
1. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – 10 (1,3,3,d,3) + 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 14 (3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 14 (3,2,3,3,3) + 3. miejsce w finale