Tomek jechał w finale IMP

Tomasz Jędrzejak był jedynym żużlowcem Betardu Sparty Wrocław, który wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbył się w czwartek na torze w Zielonej Górze. “Ogór” nie nawiązał tym razem do swojego fantastycznego występu sprzed dwóch lat, kiedy na tym samym owalu wywalczył tytuł najlepszego żużlowca w kraju.

Jędrzejak zajął w Zielonej Górze czternaste miejsce z dorobkiem czterech punktów. “Ogór” często dobrze wychodził ze startu, jednak kilkakrotnie tracił na dystansie wywalczone przez siebie na początku biegów korzystne pozycje (m.in. w jedenastym biegu Jędrzejaka na ostatnim kółku wyprzedził Hampel). Do pozytywów na pewno należy zapisać drugą lokatę w biegu trzynastym, kiedy to nasz kapitan pozostawił w pokonanym polu bardzo dobrze dzisiaj dysponowanych leszczynian – Zengotę i Pawlickiego. Po tym starcie na pewno jednak sam Tomek oczekiwał nieco więcej. Indywidualnym Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów Wlkp.

Wyniki:
1. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – 10 (1,3,3,d,3) + 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 14 (3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 14 (3,2,3,3,3) + 3. miejsce w finale
4. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – 10 (3,3,2,1,1) + 4. miejsce w finale
5. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 11 (3,1,3,1,3)
6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – 9 (2,1,1,3,2)
7. Jarosław Hampel (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 8 (1,0,1,3,3)
8. Norbert Kościuch (GKM Grudziądz) – 7 (0,2,2,2,1)
9. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 7 (1,0,2,2,2)
10. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 7 (2,1,1,2,1)
11. Piotr Świderski (Stal Gorzów) – 6 (2,3,0,1,0)
12. Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 6 (2,2,1,1,0)
13. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 4 (2,0,0,2)
14. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 4 (1,1,0,2,0)
15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) – 3 (0,0,2,1,0)
16. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 1 (0,u,0,0,1)
17. Krzysztof Jabłoński (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 0 (u/-,-,-,-,-)
18. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) – NS

Biegi z udziałem Tomasza Jędrzejaka:
4. Pi. Pawlicki, Gomólski, Jędrzejak, Pieszczek
6. Świderski, Buczkowski, Jędrzejak, Musielak
11. Kasprzak, Protasiewicz, Hampel, Jędrzejak
13. Zmarzlik, Jędrzejak, Zengota, Prz. Pawlicki
20. Kołodziej, Adamczewski, Kościuch, Jędrzejak