Tomasz Gollob najszybszy we Włoszech i najlepszy na Świecie

Kenneth Bjerre pojechał bardzo słabo i zajął dopiero piętnaste miejsce z czterema punktami na koncie. Jason Crump był dziewiąty zdobywając siedem “oczek”. W klasyfikacji generalnej Australijczyk spadł na trzecie miejsce kosztem Jarosława Hampela. Wciąż czwarty jest Bjerre, jednak on nie ma już szans na medal w tym sezonie.

Klasyfikacja końcowa GP Włoch:
1. Tomasz Gollob (Polska) 13 (1,3,3,3,3) +3 +6 (22)
2. Chris Harris (Wielka Brytania) 12 (3,2,3,3,1) +2 +4 (18)
3. Greg Hancock (USA) 9 (3,3,2,w,1) +3 +2 (14)
4. Nicki Pedersen (Dania) 9 (3,1,1,1,3) +2 +0 (11)
5. Jarosław Hampel (Polska) 9 (2,1,2,1,3) +1 (10)
6. Rune Holta (Polska) 8 (0,3,d,2,3) +1 (9)
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 8 (0,1,3,2,2) +0 (8)
8. Hans Andersen (Dania) 8 (1,w,2,3,2) +0 (8)
9. Jason Crump (Australia) 7 (0,3,d,2,2)
10. Chris Holder (Australia) 7 (2,0,w,3,2)
11. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 7 (2,2,1,2,0)
12. Davey Watt (Australia) 6 (3,2,0,1,0)
13. Fredrik Lindgren (Szwecja) 6 (1,2,3,0,0)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 6 (1,1,2,1,1)
15. Kenneth Bjerre (Dania) 4 (2,0,1,0,1)
16. Mattia Carpanese (Włochy) 1 (u,0,1,0,0)

R1. Mattia Cavicchioli (Włochy) NS
R2. Andrea Maida (Włochy) NS

Bieg po biegu:
1. PEDERSEN, Bjerre, Andersen, Jonsson
2. HARRIS, Hampel, Woffinden, Carpanese (u4)
3. WATT, Zetterstroem, Lindgren, Crump
4. HANCOCK, Holder, Gollob, Holta
5. HANCOCK, Zetterstroem, Pedersen, Carpanese
6. HOLTA, Watt, Hampel, Andersen (w/u)
7. CRUMP, Harris, Jonsson, Holder
8. GOLLOB, Lindgren, Woffinden, Bjerre
9. GOLLOB, Hampel, Pedersen, Crump (d/start)
10. LINDGREN, Andersen, Carpanese, Holder (w/u)
11. JONSSON, Woffinden, Zetterstroem, Holta (d4)
12. HARRIS, Hancock, Bjerre, Watt
13. HARRIS, Holta, Pedersen, Lindgren
14. ANDERSEN, Crump, Woffinden, Hancock (w/u)
15. GOLLOB, Jonsson, Watt, Carpanese
16. HOLDER, Zetterstroem, Hampel, Bjerre
17. PEDERSEN, Holder, Woffinden, Watt
18. GOLLOB, Andersen, Harris, Zetterstroem
19. HAMPEL, Jonsson, Hancock, Lindgren
20. HOLTA, Crump, Bjerre, Carpanese
półfinał 1 – 21. GOLLOB, Pedersen, Holta, Jonsson
półfinał 2 – 22. HANCOCK, Harris, Hampel, Andersen
finał – 23. GOLLOB (6), Harris (4), Hancock (2), Pedersen (0)

Klasyfikacja po dziesięciu rundach Grand Prix
1. Tomasz Gollob (Polska) 163 (6,16,17*,15,24*,12,17,10,24*,22*)
2. Jarosław Hampel (Polska) 131 (18,6,16,20*,15,17,10,8,11,10)
3. Jason Crump (Australia) 129 (19*,7,7,10,15,17,15,17,15,7)
4. Kenneth Bjerre (Dania) 102 (10,20*,12,13,4,7,9,6,17,4)
5. Rune Holta (Polska) 97 (10,6,7,6,19,8,20*,6,9)
6. Greg Hancock (USA) 95 (4,14,7,3,6,7,12,22*,6,14)
7. Chris Harris (Wielka Brytania) 94 (8,6,4,13,5,6,9,21,4,18)
8. Chris Holder (Australia) 90 (8,11,7,9,6,19*,6,7,10,7)
9. Hans Andersen (Dania) 79 (8,7,9,13,9,10,5,3,7,8)
10. Nicki Pedersen (Dania) 78 (9,8,14,5,8,7,0,4,12,11)
11. Andreas Jonsson (Szwecja) 78 (5,12,13,13,3,2,7,6,9,8)
12. Fredrik Lindgren (Szwecja) 76 (8,4,7,8,6,10,11,11,5,6)
13. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 67 (4,9,11,7,6,6,3,6,8,7)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 45 (1,4,5,5,7,6,3,6,2,6)
15. Emil Sajfutdinow (Rosja) 33 (14,8,5,-,-,-,6,-,-,-)
16. Dave Watt (Australia, kwalifikowany rezerwowy) 19 (-,-,-,-,-,6,-,6,1,6)
17. Janusz Kołodziej (Polska, dzika karta) 12 (12,-,-,-,-,-,-,-,-,-)
18. Thomas Jonasson (Szwecja, dzika karta) 8 (-,-,-,-,-,-,8,-,-,-)
19. Adrian Miedziński (Polska, dzika karta) 6 (-,-,-,-,6,-,-,-,-,-)
20. Antonio Lindback (Szwecja, dzika karta) 6 (-,6,-,-,-,-,-,-,-,-)
21. Niels Krisitian Iversen (Dania, dzika karta) 6 (-,-,-,-,-,-,-,-,6,-)
22. Jurica Pavlić (Chorwacja, dzika karta) 5 (-,-,-,-,-,-,-,5,-,-)
23. Piotr Protasiewicz (Polska, kwalifikowany rezerwowy) 5 (-,-,-,0,5,-,-,-,-,-)
24. Scott Nicholls (Wielka Brytania, dzika karta) 4 (-,-,-,-,-,4,-,-,-,-)
25. Leon Madsen (Dania, dzika karta) 3 (-,-,-,3,-,-,-,-,-,-)
26. Matej Kus (Czechy, dzika karta) 3 (-,-,3,-,-,-,-,-,-,-)
27. Ludvig Lindgren (Szwecja, rezerwa toru) 2 (-,-,-,-,-,-,2,-,-,-)
28. Mattia Carpanese (Włochy, dzika karta) 1 (-,-,-,-,-,-,-,-,-,1)
29. Linus Sundstroem (Szwecja, rezerwa toru) 1 (-,-,-,-,-,-,1,-,-,-)
30. Nicolai Klindt (Dania, rezerwa toru) 1 (-,-,-,1,-,-,-,-,-,-)
31. Zdenek Simota (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-,-,-,-,-)
32. Artur Mroczka (Polska, rezerwa toru) 0 (-,-,-,-,0,-,-,-,-,-)
33. Lubos Tomicek (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-,-,-,-,-)
34. Matija Duh (Słowenia, rezerwa toru) 0 (-,-,-,-,-,-,-,0,-,-)