„To zwycięstwo zmobilizowało zawodników” – wypowiedzi po meczu Atlas Wrocław – Polonia Bydgoszcz

 

Zenon Plech (trener Polonii Bydgoszcz):
– Tak naprawdę ta ostatnia kolejka była ważna tylko dla kibiców. Przyjechaliśmy do Wrocławia, żeby minimalnie przegrać, ze względu na to, że wczoraj dowiedziałem się o tym, że Andreas Jonsson po wypadku w Szwecji i po odjechanym Grand Prix w Daugavpils nie czuje się najlepiej i nie może wziąć udziału w spotkaniu z Atlasem. Przyjechaliśmy więc w składzie, jakim dysponowaliśmy w tym momencie. Uważam, że moi zawodnicy spisali się dobrze. Na początku mieli problemy z przystosowaniem się do nawierzchni, później pojechali w miarę dobrze i spotkanie zakończyliśmy z przyzwoitym wynikiem.

Marek Cieślak (trener Atlasu Wrocław):
– Mecz miał dla nas znaczenie, gdyż są pewne problemy w drużynie i musimy je rozwiązać. W tej chwili myślimy już o barażach. To zwycięstwo zmobilizowało zawodników, a przed barażami jest to bardzo ważne. Jason Crump nie pojechał w ostatnim biegu, gdyż jak sam powiedział, w tym tygodniu bardzo dużo jeździł i na razie ma dosyć. Ponieważ mecz już był dosyć wysoko wygrany, zdecydowałem, że Jason nie musi jechać. Muszę powiedzieć także, że jestem bardzo zadowolony z postawy Dennisa Anderssona. Mimo że ma siedemnaście lat, ma papiery na jeżdżenie, co przełoży się w przyszłości na jego jazdę.

Tomasz Chrzanowski (Polonia Bydgoszcz):
– Jechaliśmy dzisiaj osłabieni, ale wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki. Jechało się dziś bardzo ciężko. Pogoda bardzo dawała się we znaki. Bardzo współczuje Jasonowi, który ma za sobą kilka dni jazdy dzień po dniu i dziś też musiał startować. Cieszę się ze swojej postawy, myślę, że moje kłopoty sprzętowe się skończyły. Bardzo chciałbym się w tych ostatnich meczach pokazać z dobrej strony. Wrocławski tor mi odpowiada, miał dziś przyczepną nawierzchnię i dobrze mi się po nim jeździło.

Jason Crump (Atlas Wrocław):
– Nie znajdujemy się obecnie w komfortowej sytuacji. Musimy wziąć udział w barażach i walczyć o utrzymanie pozycji w Ekstralidze. Musimy każdy mecz traktować jako przygotowanie do następnego. Dziś odjechaliśmy dobre spotkanie, ponieważ każdy w drużynie zdobywał punkty. Jest to bardzo ważne, gdyż musimy się zmierzyć z Gdańskiem, a będzie to trudna rywalizacja. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy zawodnicy w drużynie zdobywali punkty, a dzięki temu pewności, że baraże pójdą po naszej myśli.

Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław):
– Chcemy zrobić wszystko i zrobimy wszystko, aby wygrać czekające nas baraże i utrzymać się w Ekstralidze. To jest dla nas celem numer jeden. Po dzisiejszym zwycięstwie na pewno poczuliśmy się psychicznie lepiej, bo wszyscy zawodnicy pojechali równo i to na pewno cieszy. Baraże łatwe nie będą, ale myślę, że damy radę przez nie przejść i będzie dobrze.