To jest ten dzień?

5 października 2013. Ten dzień Tai Woffinden może zapamiętać do końca swojego życia. Dziś w Toruniu brytyjski żużlowiec reprezentujący barwy Betardu Sparty wrocław może zostać po raz pierwszy w swojej karierze indywidualnym mistrzem świata.

Tai ma na to olbrzymie szanse. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Jarosławem Hampelem wynosi 16 punktów i nawet odnowiona kontuzja obojczyka nie powinna Woffindenowi przeszkodzić w osiągnięciu największego sportowego marzenia. – Wiem, że jestem w stanie doprowadzić ten sezon do końca. Muszę utrzymać swoją przewagę podczas ostatniej rundy i chcę stanąć na podium w ostatnim turnieju. Mistrzostwo świata to byłoby coś niesamowitego – coś, o co stara się każdy żużlowiec na świecie. Nie potrafię tego teraz nawet sobie wyobrazić – mówi Tai przed zawodami.

Woffinden nie będzie jedynym zawodnikiem Betardu Sparty, który wyjedzie dziś na tor toruńskiej Motoareny. Swój debiut w zawodach z cyklu Grand Prix zanotuje Australijczyk Troy Batchelor. Początek zawodów o godz. 19.00.