Tai trzeci w GP Polski!

Zwycięstwem Mateja Zagara zakończyło się rozegrane na torze w Gorzowie Grand Prix Polski. Oprócz Słoweńca na podium stanęli Greg Hancock i Tai Woffinden.

Woffinden w fazie zasadniczej turnieju był absolutnym dominatorem – zakończył ją z kompletem przekonujących zwycięstw. W decydujących biegach szło mu jednak trochę gorzej – najpierw w półfinale pokonał go Zmarzlik, a w finałowej odsłonie wyprzedzili go Zagar z Hancockiem. W klasyfikacji generalnej Tajski zwiększył przewagę nad Pedersenem do 24 punktów, a nad Hancockiem – do 27. – Zrobiłem robotę, którą potrzebowałem wykonać. Czuję się dobrze w tej chwili, lecz pracuję na razie na 80 procent. Chcę dojść do pełni możliwości. Każdy w moim teamie pracuje na 100 procent – mówił na goraco po zawodach Woffinden.

Pozostali Spartanie? Michael Jepsen Jensen po bardzo dobrym początku zawodów w końcówce spuścił z tonu. Zapas punktów pozwolił mu awans do półfinałów, jednak tam zajął trzecią lokatę, która nie dała mu przepustki do finału. Maciej Janowski miał dobry tylko jeden bieg. Łącznie „Magic”, który kilka tygodni temu na gorzowskim torze świętował zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Polski, zdobył 5 punktów i zajął 12. miejsce.