Tai startuje w GP Wlk. Brytanii!

Tai Woffinden stanie dzisiaj przed szansą zwycięstwa przed własną publicznością w Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w Cardiff.

Sensacyjnie do tej pory spisujący się w Grand Prix Tai zajmuje jak na razie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, tracąc zaledwie jeden punkt do lidera Emila Sajfutdinowa. Woffinden przed dzisiejszym turniejem z pewnością ma ogromne ambicje, aby powtórzyć swój wyczyn sprzed dwóch tygodni, kiedy to zwyciężył w Pradze w GP Czech.

Przed “Tajskim” stoi trudne zadanie, ponieważ jest jedynym reprezentantem swojego kraju w Grand Prix, ale żużlowiec Betardu Sparty stara się za bardzo nie denerwować. – Moje motory są gotowe, moi mechanicy dbają o mój sprzęt i ja również jestem przygotowany. Wierzę, że to będzie niesamowity wieczór. Każde Grand Prix jest ważne, ale to dzisiejsze będzie dla mnie na pewno szczególnepubliczność przyjdzie przecież przede wszystkim po to, żeby mnie dopingować – mówi Woffinden.

Tai przygotowywał się do zawodów w dość niecodzienny sposób, pokonując we wtorek i środę trasę z Wolverhampton do Cardiff na rowerze, aby wesprzeć fundację Cancer Research UK walczącą z chorobami nowotworowymi. “Tajski” zapewnia jednak, że był to bardzo dobry i potrzebny mu trening. – Czuję się naprawdę świetnie. To był może odrobinę bardziej wymagający trening niż zwykle, ale myślę, że czuję się po nim o wiele lepiej niż gdybym postanowił nie pojechać tej trasy. Wolę trenować na zewnątrz niż siedzieć na siłowni – zdradza nasz najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik.

Czy Woffindenowi uda się dzisiaj objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix? Bardzo byśmy tego sobie życzyli! Początek zawodów w Cardiff o godz. 18.00.