Tai pojedzie w Speedway Euro

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław Tai Woffinden otrzymał dziką kartę uprawniającą go do udziału w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy.

– Przyjąłem to zaproszenie z radością. W tych zawodach będzie uczestniczyło wielu klasowych zawodników i chętnie skorzystam z możliwości pościgania się z nimi – powiedział Woffinden.

Oprócz niego w Speedway Euro jechać będą Ales Dryml (Czechy), Tomasz Gollob (Polska), Andreas Jonsson (Szwecja), Nicki Pedersen (Dania), Emil Sajfutdinow (Rosja), Jurica Pavlic (Chorwacja), Grigorij Łaguta (Rosja), Martin Vaculik (Słowacja), Maciej Janowski (Polska), Roman Poważnyj (Rosja), Andrij Karpow (Ukraina), Sebastian Ułamek (Polska), Hans Andersen (Dania) oraz Kjastas Puodżuks (Łotwa).

Żużlowcy rywalizować będą w czterech turniejach: 27 lipca w Gdańsku, 10 sierpnia w Togliatti (Rosja), 14 września w Gorican (Chorwacja) oraz 29 września w Rzeszowie.

Już jutro Tai wraz z Betard Spartą będzie walczył w Zielonej Górze o punkty w meczu ENEA Ekstraligi z miejscowym Stelmet Falubazem. Początek spotkania o godz. 18.00.