Świetny występ w
półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski zaliczył w piątek Szymon Woźniak.
Zawodnik Betard Sparty Wrocław pewnie awansował do finału.
Miejsce w finale IMP to kolejny duży sukces Woźniaka w sezonie 2017. Wcześniej m.in.
zdobył tytuł Mistrza Polski w parach i wystąpił w finale Złotego Kasku. Po
drodze do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, dobrze spisał się w
ćwierćfinale w Poznaniu, z którego awansował do półfinałowej eliminacji w
Ostrowie.
Na torze Ostrovii Szymon
Woźniak spisał się jeszcze lepiej. W sumie zdobył trzynaście punktów, co
dało mu trzecią lokatę w mocno obsadzonym turnieju.
Finał IMP zaplanowany jest na 2 lipca w Gorzowie
Wielkopolski. Tam do Szymona Woźniaka dołączy
Maciej Janowski, który jako
reprezentant Polski w cyklu Speedway Grand Prix był zwolniony z kwalifikacji.
Nie wykluczone, że Betard Sparta Wrocław
będzie miała jeszcze dwóch pretendentów do tytułu najlepszego żużlowca w
Polsce. 19 czerwca w Świętochłowicach odbędzie się bowiem drugi półfinał z Damianem Drożdżem i Tomaszem Jędrzejakiem w obsadzie.
Wyniki:
1. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 14
(3,3,3,3,2)
2. Adrian Miedziński (Get Well Toruń) – 12 (1,2,3,3,3)
3. Szymon Woźniak
(Betard Sparta Wrocław) – 12 (2,3,3,2,2)
4. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – 12 (2,3,2,2,3)
5. Tobiasz Musielak (KS ROW Rybnik) – 9+3 (3,1,w,2,3)
6. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 9+2
(1,3,1,3,1)
___
7. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła) – 9+1
(0,2,2,2,3)
___
8. Kacper Woryna (KS ROW Rybnik) – 8 (2,0,3,3,0)
9. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 8
(1,2,2,1,2)
10. Michał Łopaczewski (Stal-Met Kolejarz Opole) – 7
(3,1,2,1,0)
11. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 6 (3,1,1,0,1)
12. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) – 4 (0,2,1,1,d)
13. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 3 (0,0,1,0,2)
14. Grzegorz Walasek (Get Well Toruń) – 3 (2,1,0,d,w)
15. Krzysztof Jabłoński (GTM Start Gniezno) – 3 (1,0,0,1,1)
16. Oskar Polis (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
– 0 (d,0,-,-,-)
Bieg po biegu:
1. (67,13) Smektała, Walasek, Jabłoński, Czaja
2. (67,22) Łopaczewski, Woryna, Protasiewicz, Miśkowiak
3. (67,68) Musielak, Zengota, Miedziński, Polis (d4)
4. (67,85) Hampel, Woźniak, Buczkowski, Kościuch
5. (67,72) Hampel, Miedziński, Walasek, Woryna
6. (67,15) Buczkowski, Miśkowiak, Smektała, Polis
7. (67,53) Zengota, Kościuch, Łopaczewski, Jabłoński
8. (67,28) Woźniak, Protasiewicz, Musielak, Czaja
9. (68,12) Woźniak, Zengota, Miśkowiak, Walasek
10. (67,63) Woryna, Kościuch, Smektała, Musielak (w)
11. (68,19) Miedziński, Protasiewicz, Buczkowski, Jabłoński
12. (67,93) Hampel, Łopaczewski, Czaja
13. (69,10) Buczkowski, Musielak, Łopaczewski, Walasek (d3)
14. (67,59) Hampel, Zengota, Protasiewicz, Smektała
15. (67,74) Woryna, Woźniak, Jabłoński
16. (67,68) Miedziński, Kościuch, Miśkowiak, Czaja
17. (68,53) Kościuch, Protasiewicz, Walasek (w/2min)
18. (68,35) Miedziński, Woźniak, Smektała, Łopaczewski
19. (67,71) Musielak, Hampel, Jabłoński, Miśkowiak (d4)
20. (67,69) Zengota, Czaja, Buczkowski, Woryna
Wyścig dodatkowy o
miejsca 5-7:
21. (68,09) Musielak, Buczkowski, Kościuch