Szymon Woźniak w Betard Sparcie!

Betard Sparta Wrocław kompletuje skład na przyszły sezon! Po podpisaniu kontraktów z indywidualnym mistrzem świata Taiem Woffindenem i indywidualnym mistrzem Polski Maciejem Janowskim czas na kolejne wzmocnienia! Tym razem list intencyjny z naszym klubem zawarł jeden z najlepiej rokujących młodych żużlowców w Polsce – Szymon Woźniak!

22-letni Woźniak to wychowanek bydgoskiej Polonii, w której barwach startował w tym roku w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Był to pierwszy rok Szymona w gronie seniorów, gdzie udało mu się osiągnąć średnią biegową 2,057. Woźniak odjechał 13 spotkań, a w 70 biegach zdobył 133 punkty i 11 bonusów. – Jak na pierwszy sezon startów po zakończeniu wieku juniora, to nie było źle. Rzadko schodziłem poniżej 10 punktów i to dobry prognostyk na kolejne lata – mówił Woźniak po zakończeniu sezonu. Widząc spory talent i kierunek rozwoju zawodnika mającego na koncie m.in. tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów 2014 kierownictwo naszego klubu zdecydowało się złożyć Woźniakowi propozycję występów we Wrocławiu.

Utalentowany i ambitny zawodnik postanowił zmienić otoczenie i będzie reprezentował Betard Spartę. Na decyzję podjętą przez Woźniaka największy wpływ miały możliwość startów w Ekstralidze, finansowa stabilność naszego klubu oraz szansa jazdy i rozwoju u boku tak znakomitych i doświadczonych już zawodników jak Woffinden czy Janowski. Witamy na spartańskim pokładzie i życzymy wielu sukcesów, Szymon!