Sześciu Spartan powalczy o Złoty Kask

30 marca w Krośnie, Rawiczu i Gnieźnie ruszą eliminacje do Złotego Kasku. O prestiżowe trofeum w sezonie 2017 powalczy aż sześciu reprezentantów Betard Sparty Wrocław.

W finale tegorocznych zmagań jest już Maciej Janowski, który jako uczestnik cyklu Speedway Grand Prix nie musi startować w turniejach eliminacyjnych. Pozostali Spartanie będą walczyć o miejsce w finale w trzech turniejach półfinałowych.

W Krośnie o awans powalczą młodzieżowcy – Oskar Bober i Maksym Drabik. Dla pierwszego z nich będzie to pierwszy oficjalny start w barach nowego klubu, drugi powraca na tor po zeszłorocznej kontuzji. Z krośnieńskiej eliminacji awans do finału uzyska czołowa piątką zawodów. Wśród rywali młodych żużlowców z Wrocławia znaleźli się m.in. Janusz Kołodziej czy Przemysław Pawlicki.

Dwóch żużlowców Betard Sparty Wrocław wystąpi także w Rawiczu. W tym wypadku będzie to duet seniorów – Tomasz Jędrzejak i Szymon Woźniak. O awans będzie trochę trudniej, bowiem z Rawicza do finału “wjedzie” bezpośrednio tylko czterech zawodników. Piąty w rawickiej eliminacji będzie rezerwowym podczas finału w Zielonej Górze 14 kwietnia.

Najtrudniejsze zadanie czeka jednak Damiana Dróżdża, który w obsadzie gnieźnieńskiego turnieju jest osamotniony. Awans z tej eliminacji również uzyska tylko czterech żużlowców, a wśród chętnych na miejsce w finale m.in. Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz i Rafał Okoniewski.

 

Obsada turnieju w Krośnie:

1. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)

3. Grzegorz Walasek (Get Well Toruń)
4. Maciej Kuciapa (Speed Car Motor Lublin)
5. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
7. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
8. Edward Mazur (Orzeł Łódź)
9. Dawid Lampart (Stal BETAD Leasing Rzeszów)
10. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
11. Jakub Jamróg (Unia Tarnów)
12. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław)
13. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków)
14. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
15. Marcin Rempała (Kolejarz Opole)
16. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów)

R1. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
R2. Karol Baran (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)

Awans uzyska 5 najlepszych zawodników

 

Obsada turnieju w Rawiczu:

1. Adrian Miedziński (Get Well Toruń)
2. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
3. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
4. Patryk Dolny (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
5. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
6. Adrian Cyfer (Polonia Piła)
7. Michał Szczepaniak (Polonia Piła)
8. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
9. Hubert Łęgowik (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
10. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)

11. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław)

12. Marcin Nowak (GTM Start Gniezno)
13. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
14. Tobiasz Musielak (ROW Rybnik)
15. Damian Baliński (ROW Rybnik)
16. Piotr Świderski (Orzeł Łódź)

R1. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
R2. Marcel Kajzer (PSŻ Poznań)

Awans uzyska 4 najlepszych zawodników i 1 rezerwowy

 

Obsada turnieju w Gnieźnie:

1. Adrian Gała (GTM Start Gniezno)
2. Norbert Kościuch (Polonia Piła)
3. Tomasz Gapiński (Polonia Piła)
4. Mirosław Jabłoński (GTM Start Gniezno)
5. Kacper Gomólski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
8. Oskar Fajfer (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Rafał Okoniewski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
10. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
11. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
13. Zbigniew Suchecki (TŻ Ostrovia Ostrów)
14. Sebastian Ułamek (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
15. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków)
16. Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)

R1. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
R2. Michał Łopaczewski (Kolejarz Opole)

Awans uzyska 4 najlepszych zawodników i 1 rezerwowy