Stadion Olimpijski najlepszy w Polsce

Stadion Olimpijski najlepszy w Polsce

Statystyki nie kłamią. Stadion Olimpijski we Wrocławiu posiada najlepszy tor żużlowy w PGE Ekstralidze. W sezonie 2018 wrocławska publiczność zobaczyła aż 195 mijanek.

Wrocławski tor pod względem emocji zdecydowanie wyprzedził nawet, uważany do tej pory za najlepszy w Polsce, tor w Częstochowie. Średnio podczas meczu we Wrocławiu miało miejsce 21,67 mijanki. Drugi w zestawieniu tor pod Jasną Górą może pochwalić się średnią na poziomie tylko 17,89.

Najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem był, kapitan Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski. Magic wyprzedzał aż 32 razy – najwięcej w całej PGE Ekstralidze. 21 razy wyprzedzał Tai Woffinden, a 19 razy robił to Maksym Drabik.

Najlepszy pod względem mijanek mecz w lidze? Znów Wrocław i Stadion Olimpijski. Podczas meczu o brąz z forBet Włókniarzem Częstochowa zawodnicy obu drużyn wyprzedzali się aż 45 razy! To nie tylko najlepszy wynik w sezonie, ale w ogóle najlepszy wynik w historii PGE Ekstraligi.

Mnóstwo emocji podczas meczów Betard Sparty Wrocław na Stadionie Olimpijskim to zasługa nie tylko odpowiednio dobranej drużyny – pełnej młodych i ambitnych zawodników z absolutnej światowej czołówki – ale także ogromnej pracy wykonanej przed sztab szkoleniowy i toromistrzów wrocławskiego klubu. Na sezon 2019, zapowiadają oni jeszcze bardziej widowiskowe mecze i kolejne rekordy.

Statystyki zamieszczone w powyższym artykule pochodzą ze strony gurustats.pl prowadzonej przez Rafała i Krzysztofa Gurgurewiczów – przygotowujących takie dane na potrzeby m.in. na potrzeby partnerów telewizyjnych PGE Ekstraligi – NC+ i Eleven Sports.


Zobacz wszystkie mecze sezonu 2019! Bądź z nami i wspieraj drużynę w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski! Kup karnet i zyskaj jeden mecz gratis.

Karnety dostępne na bilety.wts.pl oraz w siedzibie Klubu.