Spartanie trenowali w Pradze

Drużyna Betardu Sparty Wrocław nie zaprzestaje przygotowań do nowego sezonu PGE Ekstraligi. Nasz zespół trenował w czwartek na stadionie Marketa w czeskiej Pradze.

– To były bardzo udane zajęcia. Mieliśmy do dyspozycji rewelacyjny, równy tor, na którym odbyliśmy trzy godziny jazdy. Chłopcy dużo popracowali i udało im się przetestować wiele nowych ustawień – mówił zadowolony po treningu menedżer Piotr Baron. Teraz czas na kolejne treningi we Wrocławiu. – Będziemy trenować na Olimpijskim w sobotę o godz. 15 i w niedzielę o godz. 10 bądź 11. Wraz z nami na torze pojawią się zawodnicy z Czech, którzy dzisiaj byli naszymi gospodarzami. Cieszę się, że współpraca z Tomasem Topinką układa się tak fajnie, bo za dwa tygodnie powinniśmy jeszcze doprowadzić do meczu naszych młodzieżowców z juniorami z Czech – powiedział “Pierre”.

W przyszłym tygodniu natomiast czekają Spartan pierwsze tegoroczne mecze kontrolne. w niedzielę 15 marca Betard Sparta pojedzie u siebie sparing z ROW-em Rybnik, natomiast dzień wcześniej naszą drużynę czeka potyczka w Rybniku. – W najbliższych dniach ostatecznie dogadamy termin pierwszego meczu, gospodarze chcieli w pewnym momencie zmienić datę na późniejszą, a my jesteśmy w stanie pójść im na rękę. Docelowo i tak zamierzamy w tych meczach wystąpić w najsilniejszym składzie – zaznaczył menedżer Baron.

Piotr odniósł się również do podpisania rocznego kontraktu z nowym zawodnikiem, Duńczykiem Nikolajem Buskiem Jakobsenem. – To młody i bardzo ciekawy zawodnik, który na pewno jest perspektywiczny. Pokazywał się u nas na treningach w zeszłym roku, m.in. dzięki swojemu mechanikowi Rafałowi Pajdo. Zamierzam się mu się przyjrzeć w sparingach i wtedy ocenię jego przydatność dla naszej drużyny. Na pewno dam Nikolajowi szansę zaprezentowania swoich umiejętności – zakończył Baron.