Spartanie na Smoczyku

Trzech żużlowców Betardu Sparty Wrocław pojechało w sobotę w Lesznie w corocznym Memoriale Alfreda Smoczyka. Najlepiej z naszych spisał się Jurica Pavlic.

Chorwat, który doskonale zna leszczyński tor zdobył 9 punktów, które pozwoliły mu na zajęcie 8. miejsca. Jura przespał początek zawodów, kiedy to w dwóch pierwszych biegach zapisał na swoim koncie ledwie jeden punkt. Po zmianie ustawień spisywał się już znakomicie, ale na odegranie poważniejszej roli w turnieju było już odrobinę za późno. Powoli w sezon wchodzi także Maciej Janowski. “Magic” w Lesznie zaprezentował się średnio – z dorobkiem 6 punktów uplasował się na 10. pozycji. Jeden bieg rozstrzygnął na swoją korzyść, ale nie udała mu się końcówka zawodów. Widać jednak, że Janowski wciąż jest na etapie testowania sprzętu na sezon ligowy. Słabo niestety wypadł Tomasz Jędrzejak. Kapitan Betardu Sparty zajął 16. miejsce, zdobywając 2 punkty. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Tomek nigdy specjalnie nie przepadał za owalem w Lesznie. Już w niedzielę zaprezentuje się za to na torze, który bardzo lubi – w Zielonej Górze Jędrzejak pojedzie w Memoriale Rycerzy Speedwaya.