Sparta jedzie do Gorican

Niekorzystna pogoda panująca od tygodnia w Polsce znacząco wpłynęła na przygotowania zużlowców Betardu Sparty Wrocław do zbliżającego się sezonu Enea Ekstraligi. Wrocławianie zmuszeni byli odwołać zaplanowane na ten weekend sparingi z Fogo Unią Leszno i w poszukiwaniu lepszych warunków atmosferycznych pojadą do chorwackiego Gorican.

Jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało się, że wiosna na dłużej rozgości się we Wrocławiu. Niestety kilkudniowe opady śniegu oraz niska temperatura spowodowały, że tor Stadionu Olimpijskiego nie nadawał się do przeprowadzenia przedsezonowych spotkań. Przygotowania do sezonu muszą jednak przebiegać zgodnie z złożeniami menedżera Piotra Barona , więc Spartanie już jutro jadą do Gorican, gdzie od niedzieli do wtorku odbędą sześć treningów. Nasza drużyna zamelduje się tam w następującym składzie: Zbigniew Suchecki, Patryk Malitowski, Łukasz Bojarski, Patryk Dolny, Mike Trzensiok, Peter Ljung oraz Nicolai Klindt.

Co będzie się przez ten czas działo z torem na “Olimpico”? Pogoda w najbliższych dniach ma się na szczęście okazać bardziej łaskawa – meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów. Z nawierzchni już usunięto pokrywę śnieżną, a pierwsze treningi po powrocie z Chorwacji odbędą się w przyszłym tygodniu. Na bieżąco będziemy informować o ich możliwych terminach.