Siódma kolejka Ekstraligi odwołana

W związku ze śmiercią zawodnika Unii Tarnów Krystiana Rempały Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Polskim Związkiem Motorowym, po konsultacjach z klubami gospodarzy meczów 7. rundy PGE Ekstraligi: GKM Grudziądz Spółka Akcyjna, Stal Gorzów Wielkopolski Spółka Akcyjna i Wrocławskie Towarzystwo Sportowe Spółka Akcyjna, zdecydował o odwołaniu 7. rundy PGE Ekstraligi, zaplanowanej na 29 maja br. Nowy termin meczu Betard Sparta – Fogo Unia zostanie ogłoszony w poniedziałek.

Wszyscy jesteśmy w pogrążeni w żałobie. 18-letni junior Unii Tarnów odszedł od nas po kilku dniach walki o życie w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. W niedzielę Krystian uległ koszmarnemu wypadkowi na torze w Rybniku – Rempała w wyniku zderzenia z zawodnikiem gospodarzy zgubił kask i uderzył głową w tor. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety nie byli w stanie pomóc młodemu żużlowcowi.

Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi Krystiana w obliczu tej wielkiej tragedii. Odszedł od nas wspaniały człowiek mający przed sobą całe życie…