Rewanż za ubiegłą niedzielę!

Żużlowcy Piotra Barona po ponad miesięcznej przerwie wracają do ligowego ścigania na Stadionie Olimpijskim. Pierwszym rywalem w maratonie wrocławskich pojedynków będą toruńskie „Anioły”, które przyjadą do stolicy Dolnego Śląska osłabione brakiem Darcy’ego Warda.

Gospodarze ciężko trenują przed niedzielnym spotkaniem, aby jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. W piątek na Stadionie Olimpijskim stawiła się większość drużyny, z krajowymi jeźdźcami na czele. Wśród żużlowców kręcących kółka na owalu przy ul. Paderewskiego znalazł się również Tyron Proctor, który walczy o miejsce w ekipie Betardu Sparty na pojedynek z Unibaksem. Mimo, że w awizowanym składzie wrocławian nie widnieje nazwisko Proctora, kwestia zmian w składzie nie jest przesądzona. Piotr Baron ma jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji o kształcie drużyny na niedzielne spotkanie.

„Anioły” stawią się na wrocławskim owalu bez Darcy’ego Warda. Australijczyk w ubiegłym tygodniu złamał kości śródręcza i jego występ podczas kilku następnych ekstraligowych kolejek jest wykluczony. Młodego jeźdźca Unibaksu muszą zatem zastąpić pozostali zawodnicy, którzy otrzymają po dodatkowym starcie.  Pewniakiem w ekipie Jana Ząbika jest Chris Holder, który w sobotni wieczór będzie rywalizował o punkty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Tym razem najlepsi żużlowcy globu ścigać się będą w Gorzowie. Na Grand Prix wybiera się także zawodnik dolnośląskiej drużyny Fredrik Lindgren. Szwed ma na celowniku kolejne zwycięstwo i wrocławianie trzymają kciuki, żeby „Fredce” starczyło motywacji i sił również na rywalizację w Ekstralidze.

Mimo, że na wrocławskie podwórko przyjeżdża bardzo silna ekipa, miejscowi kibice mają nadzieję, że Betard Sparta Wrocław w końcu przełamie pasmo porażek. Czy do świetnie punktującego kapitana Tomasza Jędrzejaka dołączą koledzy z drużyny? Czy wrocławscy juniorzy zostawią w pokonanym polu braci Pulczyńskich? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielne popołudnie. Początek meczu o 17:00.

Awizowane składy:
Unibax Toruń:
1. Adrian Miedziński
2. Karol Ząbik
3. Ryan Sullivan
4. Darcy Ward
5. Chris Holder
6. Emil Pulczyński

Betard Sparta Wrocław:
9. Tomasz Jędrzejak
10. Ben Barker
11. Sebastian Ułamek
12. Dennis Andersson
13. Fredrik Lindgren
14. Patryk Dolny

 

MARTA POLAK