Przygotowania do sezonu

Dzisiejszymi badaniami wydolnościowymi zakończy się kolejna sesja treningowa drużyny Betard Sparta Wrocław.

Do trenujących pod okiem Tomasza Skrzypka od 26 listopada – Tomasza Jędrzejaka, Patryka Kociemby, Mateusza Gradki i Patryka Malitowskiego dołączył teraz Sebastian Ułamek.

Do tej pory trenowałem indywidualnie pod okiem PIotra Ruszela. Od tego tygodnia zacząłem trenować z drużyną. Do końca cyklu przygotowań będę już trenował we Wrocławiu – mówi Sebastian Ułamek. 

Oczywiście ćwiczenia kondycyjne to nie wszystko. Przygotowuję także sprzęt – dodaje zawodnik.

Sebastian musi być gotowy na marzec. Związane jest to z tym, że wraca na angielskie tory. – Podjąłem decyzję o rozpoczęciu sezonu w Anglii. Podpisałem kontrakt z Birmingham. Myślę, że takie pobudzenie i zastrzyk adrenaliny przełoży się pozytywnie na moje wyniki w lidze polskiej. Wcześniej, kiedy jeździłem w Anglii, to także w Polsce moje wyniki były bardzo dobre. Dlatego zdecydowałem się powrócić do tego schematu – mówi Sebastian.

Na razie zawiesiłem rozmowy w lidze szwedzkiej. Skupiam się na lidze polskiej i angielskiej. Być może w trakcie sezonu wróci temat Szwecji, ale najpierw chcę zobaczyć jak to wszystko się pukłada logistycznie i w jakiej będę formie. Na pewno nie będę robił nic, co mogłoby kolidować ze startami w Betardzie Sparcie Wrocław. To jest najważniejsze – kończy Sebastian.