Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROGOR

Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROGOR

Wydarzenie
6. runda PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów.

Data i miejsce zawodów
Niedziela, 22 maja 2022 roku. Godzina 19.00. Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Al. Paderewskiego 35.

Bilety
Ostatnie bilety są dostępne na bilety.wts.pl oraz w punktach Empik i Kolporter w całej Polsce. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

Bilety można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

Jeżeli w dniu zawodów zostaną jakiekolwiek bilety, wówczas kasy biletowe (zlokalizowane na Trybunie Zachodniej Stadionu Olimpijskiego w okolicach bramofurty nr 1) będą czynne od godziny 15.00.

Ważne godziny
Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 17.30.
Prezentacja przed zawodami – 19.00.
Pierwszy bieg – 19.15.

Po ostatnim biegu zawodnicy Betard Sparty Wrocław wykonają rundę honorową i podziękują kibicom na Stadionie Olimpijskim za wsparcie w trakcie zawodów.

Transport na Stadion Olimpijski
Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 17, 33.

MPK Wrocław zapewni także komunikację specjalną po zawodach. Będzie to linia tramwajowa T3, która kursować będzie co 3 minuty od godziny 21.00 na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska.

W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza). Cena parkingu: 10zł.

Strefa kibica przed meczem i spotkanie z zawodnikami Betard Sparty Wrocław
Pierwszy raz w tym sezonie i tworzymy dla Państwa specjalne miejsce spotkań z zawodnikami przed meczem. Od godziny 16.45 do godziny 17.15 będziecie Państwo mogli złapać autograf, czy zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami drużyny Betard Sparta Wrocław. Tym razem w spotkaniu wezmą udział Tai Woffinden oraz Bartłomiej Kowalski. Spotkanie odbędzie się na Pergoli Stadionu Olimpijskiego. Spotkaniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje (malowanie twarzy w spartańskie barwy, możliwość obejrzenia motocykla żużlowego, czy zrobienie sobie zdjęcia z Pucharem Mistrzowskim Betard Sparty Wrocław z sezonu 2021).

W strefie będą również stanowiska gastronomiczne, grill, napoje etc. oraz stoiska naszych sponsorów i partnerów, którzy przygotowali dla Państwa szereg dodatkowych atrakcji.

Strefa będzie czynna do rozpoczęcia zawodów.

Programy zawodów
Oficjalny program zawodów wydawany przez WTS Spartę Wrocław będzie dystrybuowany w dniu meczu w dedykowanych punktach przed Stadionem Olimpijskim (Pergola, przed bramą nr 5 oraz obok wyjścia z Parkingu na Polach Marsowych) od godziny 16.30.

Cena programu: 10 złotych.

W programie znajdą Państwo oficjalne statystyki, tabelę meczową, ciekawostki dotyczące obu drużyn, składy.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Plan stadionu
Poniżej prezentujemy plan stadionu z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży pamiątek
W okolicach Pergoli i Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów WTS Sparty Wrocław i naszej drużyny – Betard Sparty Wrocław (charakterystyczne namioty klubowe).

Punkty będą otwarte w dniu meczu od godziny 16.30.

W punkcie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zachęcamy też do zaopatrywania się w pamiątki klubowe poprzez oficjalny sklep internetowy WTS Sparty https://wts.pl/shop/.

Gastronomia i catering
Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią. Dodatkowo strefa gastronomiczna będzie rozstawiona w Strefie Kibica.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim
Jeśli będą mieli Państw jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim
Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Depozyt
Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.

Pierwszy raz na meczu? Poznaj zasady!
TUTAJ znajdą Państwo najważniejsze zasady dotyczące rozgrywania meczów żużlowych w ramach PGE Ekstraligi.

Zachęcamy do szczegółowego wypełniania tabeli biegowej, która znajduje się w oficjalnym programie meczowym. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco z najważniejszymi informacjami (obsadą poszczególnych biegów, wynikami, osiągnięciami indywidualnymi zawodników etc.) W precyzyjnym uzupełnianiu programu zawodów pomogą państwu nasi spikerzy oraz… duży telebim usytuowany na pierwszym łuku nad Bramą Maratońską Stadionu Olimpijskiego.

Zapraszamy na mecz!