Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed Betard FIM Speedway Grand Prix 2022

Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed Betard FIM Speedway Grand Prix 2022

Data i miejsce zawodów
Runda 7 – sobota, 27 sierpnia 2021 r. Stadion Olimpijski we Wrocławiu, Al. Paderewskiego 35.

Bilety
Bilety należy wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach. Karty kibica nie obowiązują podczas zawodów 2022 Betard FIM Speedway Grand Prix.

Na biletach znajdą Państwo także wszelkie informacje dotyczące obowiązujących zasad sanitarnych. 

Ważne godziny

Otwarcie kas na stadionie – godz. 12:00 – dostępne będą programy zawodów oraz – o ile pozostaną – ostatnie sztuki biletów na sektor K (miejsca stojące) w cenie 129 zł, a także bilety na trening kwalifikacyjny w cenie 10 zł. Aktualną liczbę dostępnych biletów można sprawdzić na stronie bilety.wts.pl. Tam też można w najszybszy i najprostszy sposób zakupić wejściówki.

Trening kwalifikacyjny – godz. 13:00.

Otwarcie strefy kibica – Fan Zone – 15.00

Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 17.00.

Prezentacja przed zawodami – 18.45.

Pierwszy bieg – 19.00.

Prosimy o pozostanie na stadionie po ostatnim biegu zawodów (bieg 23 – FINAŁ). Wtedy odbędzie się dekoracja zwycięzców oraz pokaz multimedialny.

Transport na Stadion Olimpijski
Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 17, 33.
W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza), który został udostępniony dzięki uprzejmości AWF Wrocław. AWF Wrocław ustalił cenę na 20 zł.

Programy zawodów
Na Betard FIM Speedway GP 2022 we Wrocławiu wydaliśmy pamiątkowy program, w którym znajdują się tabele biegowe. W programie znajdą Państwo ciekawostki, sylwetki wszystkich uczestników, wywiady i rysy historyczne.
Cena programu: 25 zł.
Programy będą dostępne w kilku punktach zlokalizowanych przed bramami wejściowymi na Stadion Olimpijski.

Punkt sprzedaży pamiątek
W okolicach Pergoli i Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów cyklu Speedway Grand Prix oraz WTS Sparta, a także innych kolekcjonerskich pamiątek żużlowych.

Stefa kibica – Fan Zone
Już o godzinie 15.00 przy Trybunie Zachodniej Stadionu Olimpijskiego (przy bramie 2,3,4) otwieramy dla Państwa strefę kibica. Będzie tam wiele atrakcji, które pomogą wczuć się w niesamowity klimat wydarzenia.

W Fan Zone będą aktywności Monstera oraz Speedway Grand Prix. Oprócz tego pojawi się strefa gastronomiczna. Przez cały czas otwarcia strefy będzie możliwość zobaczenia zabytkowych motocykli, zrobienia zdjęcia na motocyklu żużlowym, wzięcia udziału przez dzieci w zabawach przygotowanych przez animatorów oraz zapoznania się ze strefami przygotowanymi przez sponsorów Betard FIM Speedway Grand Prix 2022.

Harmonogram:
12:00 otwarcie kas
13:00 trening kwalifikacyjny
15:00 otwarcie strefy Fan Zone
15:45-16:00 Pokaz Adama Kuna
16:00-16:25 Monster Energy Rig Riot
16:30-17:00 Sesja autografowa ze wszystkimi zawodnikami (lokalizacja Spider Tent)
17:35-18:00 Quizy i zabawy
19:00 Zamknięcie strefy Fan Zone

Gastronomia i catering
Przed Stadionem Olimpijskim, od strony Trybuny Zachodniej, pojawi się strefa gastronomiczna. Kibice będą też mogli skorzystać z usług Baru Wodnego zorganizowanego przez MPWiK Wrocław – #PijKranówkę.

Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią.

Trofea
Unikatowe trofea dla najlepszych zawodników wrocławskich rund Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu przygotowuje – podobnie jak przed rokiem – Sponsor Tytularny zawodów, firma Betard.  W tym roku trofea będą wykonane ze stali i betonu.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim
Jeśli będą mieli Państw jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim
Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Plan stadionu
Poniżej prezentujemy plan stadionu z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

 

 

 

 

 

 

 

 

Depozyt
Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.